DeFi HaberleriHaberler

Hashstack Finance, Açık Protokol Testnetini Başlatarak DeFi’nin Yüksek Kredi Teminat Gereksinimlerini Çözüyor

Hashstack Finance, Açık Protokol Testnetini Başlatarak DeFi'nin Yüksek Kredi Teminat Gereksinimlerini Çözüyor

Merkezi olmayan finans, alternatif finansal hizmetler ve ürünlere en çok ihtiyacı olan insanlara ulaştırmak için muazzam bir potansiyele sahiptir. Ancak ne yazık ki, merkezi olmayan kredilendirme hala aşırı teminatlandırma gerekliliklerine tabidir. Hashstack, Açık Protokolü aracılığıyla bu anlatıyı daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor.

Merkezi Olmayan Krediyi Daha Erişilebilir Hale Getirmek

Kredi almak için kripto para kullanma konsepti, DeFi meraklıları arasında çok çekici. Bu kredilerin çoğu, birinin gerekli teminata sahip olduğu varsayılarak otomatik olarak onaylanır. Merkezi olmayan finanstaki mevcut teminatlandırma gereksinimleri çok yüksek olduğundan, işlerin biraz zorlaştığı yer burasıdır. Daha spesifik olarak, kullanıcılar neredeyse her zaman ödünç almak istedikleri para miktarından daha fazla teminat vermek zorunda kalacaklardır.

Liquity, Compound, MakerDAO ve diğerlerinin popülaritesine rağmen, bu teminat gereksinimleri çok da azalmadı. Ödünç alınan miktarın %150’sini veya bazı durumlarda daha fazlasını teminat olarak koymak alışılmadık bir durum değildir. %300’e varan oranlar da mevcuttu, bu da likidite sağlayan kullanıcılar için kredi vermek için daha büyük bir tampon oluşturdu, ancak insanların merkezi olmayan borç verme konusunda heyecanlanmasını neredeyse imkansız hale getirdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Metaverse Ve Gamefi Kripto’ya Öncülük Ediyor Kripto Haberleri’nde Son Dakika

Mevcut teminat gereksinimleri, bir bankadan 50.000$ borç almaya ve 75.000$ teminat sağlamaya benzer. Bunu yapmak çekici değil. Ayrıca, böyle bir garanti veya teminat sağlanabiliyorsa, daha az miktarda krediye de ihtiyaç duyulmaz. Teminat şartlarını aşağı çekmek DeFi sektörü için çok önemli. Neyse ki Hashstack Finance ve onun Açık Protokolü, birçok insanın beklediği alternatifi sunuyor.

Teminatsız Krediler Geliyor

Hashstack’ın Açık Protokolünün ana özelliği, teminatsız kredilere giriş yapmasıdır. Daha spesifik olarak, DeFi kullanıcıları birçok heyecan verici fırsat yaratarak 1:3’e kadar bir teminat-kredi oranı elde edebilir. Diğer borç verme çözümleri gibi, protokol de özerktir ve kullanıcıların ihtiyaç duydukları parayı çok daha düşük teminat gereksinimleriyle ödünç almalarına yardımcı olur. Örneğin, kullanıcılar teminat olarak 100 ABD Doları ile 300 ABD Dolarına kadar ödünç alabilirler. Ek olarak, ödünç alınan tutarın geri kalanı platform içi ticaret sermayesi olarak kullanılırken teminatın %70’ine kadar geri çekilebilir. Krediler anında erişilebilir hale gelecek ve merkezi olmayan finansmanın büyümesini ve çekiciliğini hızlandıracak.

Hashstack Finance kurucusu Vinay şunları ekliyor:

” Bugün, Compound veya Aave veya hatta MakerDAO üzerinden 100$ borç almak istiyorsanız, en az 142$’lık bir teminat sağlamanız gerekiyor. Bu, kredi alımının arkasındaki ana amacı bozar ve borçlu için kısıtlayıcı kullanım durumları vardır. Buna karşılık, Hashstack’in Açık protokolü aracılığıyla, aynı 100 doları 33,33 $ gibi düşük bir teminatla ödünç alabilirsiniz.Bugünkü her yerleşik piyasa oyuncusuna karşı bu 4,25 kat katma değer, genel olarak defi ekosistemi için dikkate değer bir kilometre taşıdır ve daha da ileriye gidecektir. evlat edinme .”

Ayrıca Hashstack çözümü, Pancakeswap dahil olmak üzere mevcut ve gelecekteki DeFi çözümleriyle uyumludur. Bir bonus, kullanıcılara, ödünç alınan jetonları aynı ekosistemdeki diğer jetonlara dönüştürmek için uygulama içi takasları keşfetme seçeneği sunuyor. Açık Protokol şu anda Binance Smart Chain, Ethereum ve Avalanche C-chain varlıklarını desteklemektedir.

Açık Protokol şu anda test ağında yayında ve önümüzdeki haftalarda tam sürüm olarak çıkması planlanıyor. İlk aşamada protokol; Bitcoin, USDT, USDC, Binance Coin ve Hashstack’in yönetim belirteci HASH gibi likit para birimlerini destekleyecektir. Diğer para birimleri için destek zamanla kullanıma sunulacaktır.

Kapanış Düşünceleri

Merkezi olmayan finans, özellikle borç verme ve borçlanma söz konusu olduğunda potansiyele sahiptir. Ancak, kullanıcıları ödünç alabileceklerinden daha fazla teminat vermeye zorlamak çoğu insan için çekici değildir. Bunun yerine, eksik teminatlı kredilere geçiş gereklidir. Krediler, portföylerinde çok az kripto para birimi olanlar veya hiç olmayanlar için erişilebilir olmalıdır ve Hashstack Finance bu kodu kırdı.

Pazar verimliliklerini çözmek, küresel DeFi’nin benimsenmesini artırmaya yönelik ayrılmaz bir adımdır. Ancak, mevcut kripto meraklılarına hitap etmek bu sektörde gidilecek yol değil. Eksik teminatlı krediler, daha fazla insanı kripto para birimi endüstrisine ve buna bağlı olarak merkezi olmayan finansa çekmek için büyük bir katalizör olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu