Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Hangi haberler önümüzdeki hafta Bitcoin düşüşünü tersine çevirebilir?

Hangi haberler önümüzdeki hafta Bitcoin düşüşünü tersine çevirebilir?

Bitcoin, art arda altıncı haftayı negatif bir mumla bitirerek 2014’teki sürekli düşüş rekorunu güncelliyor. Ana kripto para birimi 2021’in en düşük seviyelerinin altına düştü ve 30.000 doları aştı, düşüşü durdurabilecek bir sonraki güçlü destek 20.000 dolar bölgesinde.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Hangi haberler önümüzdeki hafta Bitcoin düşüşünü tersine çevirebilir?
Bitcoin (BTC) Grafiği

BTC’deki düşüş, Terra ekosisteminde UST’yi dolara sabitleme algoritmasının çöküşüne bağlanıyor ve bu da yatırımcıların yaklaşık 35 milyar dolar kaybetmesine ve fiat ile ilişkili tüm jetonlara olan güvenin azalmasına neden oluyor.

Analistlere göre, stabilcoinlerin etrafındaki olumsuz durum Cumartesi gününe kadar bir kükreme ile tamamen oynandı ve ekonomiyle ilgili temel veriler zirveye çıktı. Derin düzeltme, Bitcoin’i yatırımcıların gözünde değeri düşük bir varlık haline getirdi ve bu da kripto para birimine uygun koşullar altında toparlanma şansı verdi.

Gelecek hafta bu kişilerin rolü olabilir: Fed başkanı Jerome Powell iş yayını WSJ ve ABD tüketici göstergeleri ile bir röportaj. Piyasa, Powell’ın geçen haftaki yavaşlayan enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmesini ve kurumun bir seferde oranı %0,75 artırmayacağına dair güvencelerini bekliyor.

Dikkatinizi Çekebilir: “Real Madrid” Kulubü Sanal Stadyumdan Bahsetti

Röportajla eş zamanlı olarak, ABD perakende satış verilerini yayınlayacak ve Çarşamba günü alıcıların konut piyasasındaki faaliyetlerine ilişkin istatistikler açıklanacak. Her iki gösterge de tüketici talebinin anormal bir enflasyon seviyesinde ölmediğini göstermelidir.

Pozitif Powell ve tüketici talebi, kripto para piyasası ve hisse senedi endekslerindeki büyümenin ana itici güçleri, ancak hafta önemli ekonomik ve politik olaylarla dolu.

Pazartesi günü, Çin ekonomisinin durumuna ilişkin veriler açıklanacak, hafta boyunca trader’ların dikkati, doları zayıflatabilecek veya güçlenme eğilimini hızlandırabilecek Kanada, Büyük Britanya, Yeni Zelanda’daki enflasyon seviyesinden çekilecek. USD’deki artış, Bitcoin’in zayıflamasında zaten önemli bir rol oynadı.

Siyasi olaylar önemli bir rol oynayacaktır. Doğu Avrupa’daki düşmanlıklara ek olarak, yatırımcıların dikkati G7 maliye bakanlarının toplantısı ve ABD Başkanı Joe Biden’ın birkaç günlük Güney Kore gezisi olacak. Ziyaretin duyurusu şimdiden Kuzey Kore ve Çin’den bir güç gösterisine yol açtı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu