HaberlerRipple (XRP) Haberleri

Hakim, Ripple Davasında Son SEC Önergesini Reddetti

Mahkeme, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) Ripple’ın adil uyarı olumlu savunmasını vurmak için son teklifini reddettiği için devam eden davada Ripple bir zafer daha kazandı.

Aşırı Yanıt Hareketi Reddedildi

Yargıç Analisa Torres, blockchain içerik platformu LBRY’ye karşı benzer bir davanın sonucuna dayanarak SEC’in Sur-Sur-Reply’sini sunma talebini reddettiği için SEC ve XRP davasındaki son gelişme fintech şirketi lehine oldu. Bu diğer davada karar veren sulh hakimi, bağlantısız “seçici icra” savunmasına ilişkin savunmaları karara bağlamıştı. Bununla birlikte, Ripple’ın avukatları, son zamanlarda karar verilen davalara dayanarak, adil uyarı savunmasının SEC tarafından saldırıya uğramaması gerektiğini savundu. Avukatlar ayrıca SEC’in LBRY’nin adil uyarı savunma savunmasına karşı harekete geçmediği için çifte standardına da dikkat çekti. SEC’in önerdiği Sur-Sur-Reply’de de eylem eksikliğinden bahsedilmemişti. Ancak, Yargıç Torres SEC’in talebini reddettiği için Ripple ekibi bu turu kazandı.

Eski federal savcı ve savunma avukatı James K. Filan tweet attı,

“Bölge Yargıcı Torres, tek kelimelik bir sırayla, SEC’in Grev Önergesini Destekleyen Sur-Cevap Verme Önergesini REDDETTİ.”

Ripple Lehine Devrilme Davası

Ripple ve SEC arasındaki dava, Aralık 2020’den bu yana devam ediyor. Somut kararların olmamasına rağmen, birçok bükülme ve dönüş, kripto topluluğunu bu yasal savaşın inceliklerine bağlı tutuyor. Bununla birlikte, davayla ilgili olarak Ripple topluluğu arasında bir rahatlama hissi var, çünkü fintech şirketine olumlu bir şekilde eğiliyor gibi görünüyor. Mahkeme, Ripple’a davasını güçlendirecek birden fazla harekette bulunma izni verdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Rusya İstila Ederken Ukrayna’ya BTC Bağışları Artıyor

Yargıç Mühürlü Notların Yayımlanması Kararını Verdi

Son zamanlarda, Yargıç Torres, Ripple’ın genel danışmanı Perkins Coie’ye göre XRP’nin menkul kıymetler oluşturmadığını belirlemede anıtsal olan 2012 yılına dayanan iki notun yayınlanmasını emretti. Notlara atıfta bulunan Ripple, fintech firmasının SEC’in XRP’yi bir menkul kıymet olarak göreceğine dair anayasal olarak yeterli bir bildirime sahip olduğunu tartışmasız bir gerçek olarak tespit etmediklerini iddia edebildi. SEC, Ripple’ın notlarda yer alan uyarıları görmezden geldiğini ve 2013’ten 2020’ye kadar XRP satmaya devam ettiğini iddia etmişti.

Bununla birlikte, eski bir SEC içeriden olan Joseph Hall, özellikle Yargıç Torres’in SEC’in 2012’den bu yana Ripple’ın faaliyetleriyle ilgili endişelerine gecikmiş yanıtını sorgulaması durumunda, düzenleyicinin davayı kaybedeceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu