Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Haftanın en önemli kripto haberleri

Bir DeFi efsanesi kriptoyu terk etti, Hive Intel ile madencilik anlaşmasını duyurdu ve Kraken Ukrayna'ya BTC olarak 10 milyon dolar bağışladı.

Kripto alanında heyecan verici bir hafta daha sona eriyor. Bir bakışta Bitcoin ve Coinfili.com ile ilgili en önemli olaylar.

Andre Cronje kripto alanına veda ediyor

DeFi sektörü için kötü haber: Efsane ikili Andre Cronje ve Anton Nell kriptoya son veriyor. DeFi uygulamaları üzerinde yıllarca çalıştıktan sonra ikisi de kripto alanından emekli olmak istiyor.

Bir geliştirici olarak Cronje, örneğin DeFi protokolü Yearn Finance’in (YFI) arkasındadır ve bu nedenle kendini sahnede kurmuştur. Akıllı sözleşmeler sayesinde birçok DeFi uygulaması yaratıcılar olmadan çalışır hale getirildi. Ancak ikilinin istifası her zaman sembolik olarak anlamlı bir adımdır.

Nihai MiCa taslağı onay bekliyor

Gerçek bir ileri geri: BTC-Coinfili, MiCa yönergeleri (Kripto-Varlıklardaki Piyasalar) taslağının fiili bir Bitcoin yasağı olarak anlaşılabileceğini özel olarak bildirdikten sonra, belgedeki ilgili paragraf kaldırıldı.

AB Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi başkanı olarak Stefan Berger (CDU) şimdi nihai başvurunun yapıldığını duyurdu. Berger’in tweetine göre kripto para birimleri AB taksonomisine dahil edilecek. Oylama yarın 14 Mart’ta yapılacak.

Dikkatinizi Çekebilir: Kıdemli Yatırımcı Kripto Paraların Yasaklanacağını Tahmin Ediyor

Hive, Intel madencilik çipleriyle hash oranını ikiye katlamak istiyor

Intel’in ASIC madenciliği kapalı bir kitaptır ve öyle kalacaktır. Enerji verimli ikinci nesil Bitcoin madencilik çipinin kesin performans verileri hakkında şu anda yalnızca spekülasyonlar (oldukça net) olsa da, madencilik şirketi Hive şimdi sert bir şekilde çarpıyor.

Kendi açıklamalarına göre, madencilik devi Intel ile Hive özel yapım ürünlerini ilgili çiplerle garanti etmeyi amaçlayan bir anlaşma imzaladı. Hive, 2023’ün sonuna kadar bilgi işlem gücünü yüzde 95 artırmayı planlıyor.

Biden’ın kripto düzenlemesi beklenenden daha dostça

ABD Başkanı Biden, geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimlerini düzenleyen bir yürütme emri imzaladı. Belgeye göre, amaç “yeniliği teşvik etmek” ama aynı zamanda “tüketiciler, işletmeler, genel olarak finansal sistem ve iklim için riskleri azaltmak”.

Buna göre, seçilen devlet kurumları artık kripto alanını daha yakından incelemelidir. Kripto piyasası Washington’dan gelen haberlere oldukça olumlu tepki verdi ve bazı keskin fiyat artışları gördü.

Kraken, Ukrayna’ya 10 milyon dolarlık BTC bağışladı

Putin’in saldırganlık savaşının tetiklediği Ukrayna’daki kriz durumu tırmanmaya devam ediyor. Bitcoin borsası Kraken şimdi son derece cömert bir bağış projesiyle yanıt veriyor.

Ticaret platformu cüzdanın derinliklerine iniyor: 9 Mart’tan önce Kraken’e kaydolan tüm Ukrayna vatandaşları , destek için BTC’de 1.000 ABD doları bekleyebilir. Toplamda, kripto borsası 10 milyon ABD doları vermek istiyor. Şirkete göre, savaş durumunun nasıl geliştiğine bağlı olarak ek yardım önlemleri hala beklemede.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu