Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriDeFi HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para HaberleriRipple (XRP) HaberleriSEC

Haftalık Kripto Raporu Geçen Hafta: Dorsey’in Yeni BTC Savunma Fonu, Ripple’ın Büyük Kazancı, Kim K Davası Ve Daha Fazlası

Haftalık Kripto Raporu Geçen Hafta: Dorsey'in Yeni BTC Savunma Fonu, Ripple'ın Büyük Kazancı, Kim K Davası Ve Daha Fazlası

Bitcoin

Rio De Janeiro BTC Yatırımını Açıkladı

Rio De Janeiro belediye başkanı Eduardo Paes, şehrin hazinesinin %1’ini Bitcoin’e yatıracağını ve bunu yapan ilk Brezilya şehri olacağını duyurdu. Belediye Başkanı Paes, Rio’yu Miami gibi şehirlerin yanı sıra başka bir kripto merkezi yapmayı planlıyor. Belediye başkanı, Miami belediye başkanı Francis Suarez ile birlikte Rio İnovasyon haftasına katılırken bu yorumları yaptı. Belediye Başkanı Suarez, Miami’yi Kuzey Amerika için kripto merkezi yapma konusunda çok başarılı oldu. Rio, teşvik olarak %10 indirim kullanarak vatandaşlarının vergilerini BTC kullanarak ödemelerini sağlamayı planlıyor.

Jack Dorsey, Bitcoin Geliştiricileri İçin Yasal Savunma Fonunu Duyurdu

Jack Dorsey kısa süre önce yalnızca Bitcoin geliştiricilerini hedefleyen bir yasal savunma fonu kurduğunu duyurdu . Fon, Chaincode Labs’in kurucu ortağı Alex Morcos ve Sussex Üniversitesi’nden bir akademisyen olan Martin White ile ortaklaşa oluşturulacak. Dorsey tarafından gönderilen e-postaya göre fon, Bitcoin geliştiricilerinin gönüllüler ve yarı zamanlı avukatlardan oluşan bir yasal savunma ağına erişmesine yardımcı olacak.

Klay Thompson Ve Andre Iguodala Maaşlarının Bir Kısmını Bitcoin Olarak Alacaklar

Golden State Warriors’ın yıldızları Andre Iguodala ve Klay Thompson, Cash App ile bir ortaklık duyurduktan sonra maaşlarının bir kısmını Bitcoin olarak alacaklar. Cash App, Jack Dorsey tarafından yönetilen Block Inc.’e aittir. İkili ayrıca hayranlara 1 milyon dolarlık BTC bağışlayacak. Cash App, oyuncu maaşlarının BTC’ye dönüştürülmesini sağlarken, aynı zamanda bağışlar için aracı görevi de görecek. Bu gelişme, Thompson ve Iguodala’nın maaşlarının bir kısmını BTC olarak alan atletler listesine katılmasıyla BTC’nin artan popülaritesinin bir kanıtı.

Dikkatinizi Çekebilir: Altcoin: Chainlink yatırımcıları iki ay sonra sevindi yükseliş ne kadar sürecek?

Ethereum

USDC, Ethereum Üzerindeki USDT’yi Aştı

USDC stablecoin’in toplam arzı ilk kez USDT stablecoin’ini geçti. Etherscan’dan gelen veriler, USDT’nin Ethereum üzerindeki toplam arzının 39.82 milyar olduğunu, USDC’nin toplam arzının ise 40.05 milyar olduğunu gösterdi. Ethereum’un her iki stablecoin’in büyümesinde önemli bir itici güç olduğu göz önüne alındığında, gelişme önemli kabul ediliyor. Bununla birlikte, tüm blok zincirlerinde USDT arzı USDC’den daha yüksek kalır.

SEC, Ripple Karşısında Gerileme Yaşıyor

SEC , başkan yargıç William Hinman’ın Ethereum hakkındaki konuşmasını teslim etmesini emrettiğinde Ripple’a karşı önemli bir gerileme olarak adlandırılabilecek bir şey yaşadı. Eski Kurumsal Finans Direktörü tarafından yapılan konuşmanın içeriği, Ripple’ın davasını destekliyor. Ripple ve SEC, keşif sürecinde sunulması gereken belgelerle ilgili olarak uzun süredir devam ediyor.

Joe Rogan BTC Vs. ETH

The Joe Rogan Podcast’inde konuşan komedyen ve podcast yayıncısı Joe Rogan, kripto para birimlerini gerçekten anlamasa da onlar için hala çok umudu olduğunu belirtti. Rogan, 8 Ocak’taki podcast’inde kripto para birimlerini ve Adam Curry ile metaverse’i tartıştığı yorumları yaptı. Röportajda Curry, BTC’nin büyük bir destekçisi olduğunu ancak Ethereum dahil kontrol edilebilen herhangi bir kripto para birimiyle ilgili bir sorunu olduğunu belirtti.

DeFi

Solana’nın Gökyüzü Yüksek Potansiyeli

Bank of America dijital varlık stratejisti Alkesh Shah tarafından yayınlanan bir araştırma notuna göre, Solana’nın blok zinciri ekosistemi potansiyel olarak kripto alanının Visa’sı olabilir . Shah’a göre bunun nedeni Solana’nın yüksek ölçeklenebilirlik için muazzam bir kapasiteye sahip olmasının yanı sıra düşük ücretler ve kullanım kolaylığı sunmasıdır. Şu anda Solana, yaklaşık 47 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 5. kripto para birimidir.

Andre Cronje Yeni Proje Parçaları, Ve(3,3)

Efsanevi DeFi geliştiricisi Andre Cronje, bir dizi blog yazısında yeni özelliklerin birkaç parçasını paylaşıyor . Cronje, her ikisi de projeyi Fantom blok zincirinde başlatmak için çalışan Daniele Sestagalli ile birlikte çalıştı. Cronje ve Sestagalli, muhtemelen DeFi alanındaki en etkili figürlerdir; Cronje, Yearn Finance’i yaratırken, Sestagallin Abracadabra.Money, Wonderland.Money ve Popsicle.Finance’ı kurdu.

Altcoinler

Polygon Kurucu Ortağı Solana Vs. Polygon Tartışması

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, pazarlamanın merkezi olmayan kripto alanında önemli bir rol oynadığına inandığını belirterek Polygon vs. Solana tartışmasına girdi. Ayrıca, önemli kurumsal pazarlama sayesinde Solaha’nın daha fazla ilgi gördüğüne inandığını belirtti. Nailwal, kripto analisti Spencer Moon tarafından Polygon vs. Solana tartışmasında yayınlanan bir Twitter iletisine yanıt veriyordu.

FTX 2 Milyar Dolarlık Girişim Fonu Başlattı

Kripto borsası FTX, FTX Ventures’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu . Fon, yönetim altındaki 2 milyar dolarlık varlıkla başlayacak ve Web3 ve blok zinciri alanında projeler üzerinde çalışan ekiplere tahsis etmeye çalışacak. Milyar dolarlık fon, Paradigm’in Kasım ayında açıklanan 2,5 milyar dolarlık kripto fonundan sonra ikinci sırada yer alıyor.

Kuzey Koreli Hackerlar 202’De Yedi Büyük Saldırı Gerçekleştirdi

Blockchain analiz firması Chainalysis, Kuzey Kore’nin çeşitli kripto para borsalarına en az yedi büyük saldırı gerçekleştirdiğini ve bunun yaklaşık 400 milyon dolar değerinde kripto varlığının çalınmasına yol açtığını ortaya çıkardı. BM uzun süredir Kuzey Kore’yi nükleer emellerini çalıntı fonlarla finanse etmekle suçluyor.

Tesla, DOGE’yi Kabul Etmeye Başladı

Tesla, DOGE’yi çevrimiçi ürün mağazasında bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı. Haber, Elon Musk tarafından bir tweet ile duyuruldu. Müşteriler artık Tesla mağazasından resmi ürünler satın alabilir ve DOGE kullanarak ödeme yapabilir. Bununla birlikte Tesla, DOGE’nin elektrikli araçlarını satın almak için kullanılamayacağını ve yalnızca belirli ürünler için kabul edildiğini de açıkladı. Haber, duyurunun ardından kripto para biriminin %14 artmasıyla DOGE’yi yükseltti.

Socios Artık Serie A’nın Resmi Ortağı Oldu

Socios.com, Serie A’nın resmi ortağı olarak seçildiğini duyurdu . Ortaklık, Socios’un Supercoppa Frecciarossa ve Coppa Italia Frecciarossa’nın ana sponsoru olmasını da sağlıyor. Ortaklık, halihazırda büyük dünya sporlarında bir dizi ortaklığa sahip olan Socios’un kapağına bir tüy daha ekliyor.

Düzenleme

Tether 160 Milyon USDT’yi Dondurdu

Tether, Ethereum üzerinde üç farklı adrese ait 160 milyon dolarlık USDT’yi dondurduğunu açıkladı. Tether sözcüsü, Tether’in çalınan veya tehlikeye atılan fonların kurtarılmasını sağlamak için adresleri dondurduğunu belirtti. Tether geçmişte de benzer eylemler gerçekleştirmiş ve Ethereum’da 563 adresi engellemişti.

Lords Ekonomik İşler Komitesi CBDC’lere İlişkin Rapor Yayınladı

Lords Ekonomik İşler Komitesi , ekonomi için “önemli riskler” olarak algılanabilecek nelerin ana hatlarını çizerek CBDC’ler hakkındaki Raporunu yayınladı. Raporda, CBDC’nin tanıtılmasının “kaçınılmaz olarak bankacılık sektörünün aracısız kalmasına” yol açabileceği belirtildi. Komite ayrıca İngiltere Merkez Bankası’nın CBDC’lerin bankacılık sistemi üzerindeki potansiyel etkisini doğru bir şekilde değerlendirmek için daha fazla çalışma yürütmesini tavsiye etti.

Singapur, Kripto Para Birimleriyle Çalışırken Vatandaşlara Danışmanlık Veriyor

Singapur önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto para birimleri için bir merkez olmayı planlarken, hükümet yetkilileri kripto para birimleriyle uğraşırken ve dijital alana yatırım yaparken dikkatli olunması gerektiğini de belirttiler . Hükümet, vatandaşlarını temkinli davranmaya çağırdı ve vatandaşları dengeli bir yaklaşım benimsemeye ve hükümetin kriptoya karşı uyguladığı yaklaşımı yansıtarak daha kademeli bir şekilde kriptoya doğru ilerlemeye teşvik etti.

Kim Kardashian, Floyd Mayweather Ve Diğerleri Yatırımcıları Yanıltmaktan Dava Açtı

Reality TV yıldızı Kim Kardashian, Floyd Mayweather ve EthereumMAX’ı tanıtan diğer birçok ünlü, yatırımcıları yanıltmak ve EthereumMAX tokeni lehine yanlış beyanlarda bulunmakla suçlandı. Belirteç, yatırımcıların büyük karlar elde etmesine karşın yatırımcıların hiçbir şey yapmadığını gören sözde bir “pompala ve boşalt” planının parçasıydı. Toplu dava davası, 14 Mayıs 2021 ile 27 Haziran 2021 arasında EthereumMAX’a yatırım yapan herkesi davacı olarak listeliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu