Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriDeFi HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Haftalık Kripto Özeti: Citadel Duruşunu Değiştiriyor, Kripto, Rusya Yaptırımları Ve Daha Fazlasıyla Vergi Ödemek

Şu anda en önemli olay, Rusya-Ukrayna çatışması her bir pazarı etkiliyor. Kripto para birimleri bir istisna değildir. Ruslar kripto ile yaptırımların yükünden kurtulmaya çalışırken, Ukrayna ordusu muazzam kripto bağışlarıyla küresel destek alıyor. Daha fazlasını öğrenelim.

Bitcoin

Kripto piyasası, Rus-Ukrayna ihtilafının bir sonucu olarak Bitcoin 40.000 dolara ulaştığında keskin bir yukarı doğru grafik çizdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin, Riskli Piyasalar’ın Ortasında Bir Haftanın En Düşük Seviyesini Gördü

JP Morgan, Rus vatandaşlarının ruble düşerken giderek daha fazla kriptoyu benimsediği göz önüne alındığında, kripto ve sabit paralar için görünümün çok olumlu olduğuna dikkat çekti.

Milyarder hedge fon yöneticisi ve Bitcoin’in en sert ve en sesli eleştirmenlerinden biri olan Ken Griffin, kripto alanı ve Bitcoin hakkında fikrini değiştirdi.

Sakat ekonomik koşulların ortasında, Rus oligarkları yaptırımlardan kaçmak için Bitcoin’e yöneliyor olabilir.

Ethereum

Ukrayna’nın bir airdrop’un geldiğini bildiren tweet’i, Ethereum blok zincirinde 0.0001 ETH ile 0.01 $ ETH arasında değişen bir mikro bağış dalgasıyla sonuçlandı.

DeFi

Algorand Vakfı, Defi platformu Defactor ile platformun Algorand üzerinde bir DeFi ürünleri paketi geliştirmesine olanak sağlayacak bir ortaklık ve işbirliğini duyurdu.

Andre Cronje, Solidly protokolünde potansiyel olarak platformdan kullanıcı fonlarının kaybına yol açabilecek bir hata raporlarını reddetti.

Altcoinler

Fantom’un günlük işlem hacmi, Ethereum’un piyasa değerine göre çok daha yüksek dereceli bir kripto olmasına rağmen, Ethereum’u geride bıraktı.

Teknoloji

MetaMask ve Infura, Amerika Birleşik Devletleri tarafından açıklanan yeni yaptırımlara uymaya çalışırken Venezüellalı kullanıcılarının hizmetine erişmesini yanlışlıkla engellediği için Crypto Twitter’dan ateş aldı.

Almanya merkezli kuruluş Northern Data AG, vizyonunu ilerletmek için ortak bir çabayla Oklahoma eyaletiyle bir ortaklık kurdu.

İşletme

Cube Entertainment, K-Pop ve Kore kültürünün diğer unsurlarını içeren oyun için tokenize edilmiş varlıklar geliştirmek üzere The Sandbox ile ortaklık kurdu.

Andreesen Horowitz, daha demokratik bir stake modeline geçmek için merkezi olmayan Ethereum staking platformu Lido Finance’e 70 milyon dolar yatırım yapıyor.

İsviçre’nin Lugano şehri, vatandaşların ve işletmelerin kriptoda vergi ödemesine izin verecek bir blok zinciri merkezi kurmak için Tether ile bir ortaklık imzaladı.

ConsenSys hissedarları, yönetim kurulu üyelerini ciddi usulsüzlüklerle suçladılar ve “ Kuzey Yıldızı Projesini” araştırmak için milyarlarca dolarlık denetim talebinde bulundular.

BitConnect’in kurucusu Satish Kumbhani, ABD’de SEC tarafından 2,4 milyar dolarlık bir Ponzi planıyla suçlandıktan sonra ortadan kayboldu ve radardan çıktı.

FTX Vakfı, farklı alanlarda ölçeklenebilir, hayırsever projeleri desteklemek için 100 milyon dolarlık bir Gelecek Fonu başlattı.

Yönetmelikler

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, dijital defterlerin şeffaf doğasına dikkat çekti ve Rus oligarklarının yaptırımlardan kaçınmak için kripto kullanarak işlerini ifşa etme riskini alıp almayacağı sorusunu gündeme getirdi.

Eski First Lady ve başkan adayı Hilary Clinton, Rachel Maddow ile MSNBC’de Rusya’nın Rus yaptırımlarından kaçmak için kripto para birimi kullanımı hakkında konuştu.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), Birleşik Krallık merkezli kripto para borsalarına bir mektup yazarak sorumluluklarını hatırlattı ve yaptırımların uygulanmasına uymaları için baskı yaptı.

ABD, İngiltere ve AB tarafından uygulanan yaptırımların ortasında, Rus siviller için kripto operasyonlarını ve cüzdanları yasaklamak, etik çıkarımlarla ilgili soruları gündeme getiriyor.

Biden yönetimi, kripto borsalarına işbirliği yapmak ve Rusya’nın kripto kanalları aracılığıyla herhangi bir ekonomik yaptırımdan kaçınmamasını sağlamak için özel bir talep yayınladı.

NFT

Solana merkezli, merkezi olmayan müzik ve medya platformu Snowcrash, plak şirketlerinin sanatçılarının NFT’ler olarak Snowcrash platformunda müzik yayınlamasına izin vermek için Sony ve Universal ile ortaklık kurdu.

KPMG Kanada, bilançosuna Bitcoin ve Ethereum’u ekledikten sonra, World of Women (WoW) koleksiyonundan ilk NFT’sini satın aldı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu