Bitcoin HaberleriDeFi HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse HaberleriNFT Haberleri

Haftalık Kripto Özeti: BTC Tahmini, Yeni Ethereum Ücret Yapısı, OpenSea Değerlemesi Ve Daha Fazlası

Bitcoin

NYC Belediye Başkanı Dip Satın Almak İçin Bir Konuşma Yaptı

Yeni seçilen New York Belediye Başkanı Eric Adams, Bitcoin ve blockchain teknolojisinin sesli bir destekçisi oldu. CNBC’den Squawk Box ile konuşurken, ofisteki ilk üç maaş çekini Bitcoin’de alacağını doğruladı. Konak fiyatlarının cari damla işaret, Belediye Başkanı Adams için eğimli daldırma satın fiyatları aşağıda olduğunda, bazen belirten şeyler satın almak en iyi zamandır.

Kazakistan’da Kriz Ama BTC Devam Ediyor

Kazakistan, büyük protestoların ülke çapında yaygın huzursuzluklara yol açması ve Bitcoin madencilik operasyonlarını etkilemesi ve dünyanın en büyük 2. BTC madencilik merkezinde madencilik tamamen durma noktasına gelmesi nedeniyle bir hafta kargaşa yaşadı. Yetkililerin ülkedeki interneti kesmesinden sonra madencilik operasyonları kesintiye uğradı ve tüm madencilik operasyonlarının tamamen kapatılmasına yol açtı. Kesintinin zamanlaması özellikle kötü, Çin madencilik operasyonlarını durdurduktan sonra oraya yeni taşınan birkaç madenciyi etkiledi. Bununla birlikte, Kazakistan’daki benzeri görülmemiş krize rağmen, Bitcoin ağı büyük ölçüde etkilenmedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Vitalik Buterin, Ethereum İçin Yeni Ücret Yapısı Önerdi

Raoul Pal, Goldman Sachs Ve Kevin O’Leary Bitcoin’i Konuşuyor

Goldman Sachs, Raoul Pal ve milyoner yatırımcı Kevin O’Leary , Bitcoin ve dünyanın en büyük kripto para birimi için gelecekte neler bekledikleri hakkında konuştu . Goldman Sachs, BTC’nin yakın gelecekte önemli kazanımlar elde edeceğini belirterek, beş yıl içinde 138.000 dolara ulaşabileceğini öngördü. Goldman Sachs için küresel döviz, oranlar ve yükselen piyasa stratejisi eş başkanı Zach Pandl, BTC’nin Altın’dan pazar payı alacağına ve eskinin değerini 180.000 dolara çıkaracağına inandığını belirtti.

Ethereum

Ethereum İçin Yeni Bir Ücret Yapısı Mı?

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, mevcut ücret yapısını önemli ölçüde iyileştirebilecek yeni bir ücret yapısı önerdi . Buterin, yayınladığı bir blog yazısında “çok boyutlu EIP-1559” başlıklı teklifi paylaştı. EVM’deki kaynakların farklı gaz talepleri olduğunu kabul etti ve teklifinin Ethereum gaz ücreti piyasasını önemli ölçüde iyileştirebileceğini öne sürdü.

DeFi

Aave, Aave Arc’ı Başlattı

Aave, izinli borç verme ve likidite hizmetini Aave Arc adıyla başlattı ve bir hizmet daha ekledi. Aave Arc, kurumların DeFi’ye katılmalarını sağlayacak ve herhangi bir düzenleme veya uyumluluk sorununun yanlış tarafına düşmemelerini sağlayacaktır. Kriptoyu ödünç almak veya ödünç vermek için gerekli mali durum tespitinden geçen taraflar. Aave’nin ana protokolüyle aynı şekilde çalışacak, ancak yalnızca onaylanmış tarafların katılmasına izin verilecek.

Binance, SOL’u Teminat Varlığı Olarak Ekliyor

Binance Loans programı, Solana’nın yerel tokeni SOL’yi teminat varlığı olarak ekledi . Binance Kredileri ile kullanıcılar Spot, Vadeli İşlemler veya Marj gibi farklı işlemler için kripto/token ödünç alabilir veya stake için ödünç alabilirler. SOL jetonu Avalanche’ın AVAX jetonunun yanına eklendi ve kullanıcıların VIP seviyesine bağlı olarak kademeli faiz oranlarıyla hem SOL hem de AVAX’a erişmesine izin verdi.

Teknoloji

Avustralya Açık Metaverse’e Giden Yolda

Yılın en büyük tenis etkinliklerinden biri olan Avustralya Açık , metaverse’e girişini duyurdu. Her biri Avustralya Açık’ın kort yüzeyindeki küçük alanlara karşılık gelen 6776 NFT’lik bir koleksiyon resmi olarak piyasaya sürülecek. Turnuva, NFT koleksiyonunun yanı sıra Decentraland’da AO Decentraland adlı sanal bir dünya da yarattı. AO Decentraland aracılığıyla, tenis tutkunları metaverse’de turnuvayı ayrıntılı olarak keşfedebilir ve ayrıca oyuncular ve diğer hayranlarla etkileşime girebilir.

İşletme

Mozilla Kripto Planlarını Duraklatıyor

Mozilla, topluluğunun ve kurucu ortağı Jamie Zawinski’nin yoğun tepkisiyle karşılaştıktan sonra buzda kripto bağışları kabul etme planlarını hayata geçirdi. Mozilla, kullanıcılarına bir tweet göndererek bağış istedi ve kripto bağışları da kabul edeceğini ekledi. Bununla birlikte, kripto para birimleri de iklim üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle önemli bir incelemeye tabi tutulduğundan, ikincisi sert eleştirilere yol açtı.

CryptoWire, Google Cloud Ile Ortaklığını Duyurdu

Google Cloud ve Tickerplant, CryptoWire ekosistemini geliştirmek için bir araya gelerek , ikincisinin ölçeklenmesini ve önemli ölçüde büyümesini sağladı. CryptoWire, blok zinciri alanını basitleştirmeyi hedefliyor ve Google Cloud ile ortaklığı, blok zinciri ve kripto para birimleriyle ilgili bilgilere erişimin ölçeklenmesini sağlayarak kullanıcılara güvenilir bir veri yönetimi altyapısı sağlıyor.

Düzenleme

Kullanıcılar CoinSuper’a Karşı Polis Raporları Dosyalıyor

CoinSuper, görünüşe göre , para çekme işlemlerinin dondurulduğuna dair raporların gelmesinden sonra, kullanıcıların hesaplarından 55.000 $ değerinde jeton ve paraya erişemedikleri bir polis raporu yağmuruna tutuldu . Bloomberg tarafından yapılan bir soruşturma, polisin bir yatırımcının geçen yıl Aralık ayından bu yana fonlarına erişemediği bir davayı araştırdığını ortaya koydu.

Çin Merkez Bankası, Cüzdan Uygulamasının Pilot Sürümünü Başlattı

Çin Merkez Bankası, cüzdan uygulamasının artık Android ve iOS’ta kullanılabilen bir pilot sürümünü başlattı . Banka, cüzdan uygulamasının lansmanının gençler arasında Merkez Bankası Dijital Para Birimi için önemli bir itici güç sağlayacağını umuyor. Çin, ülkenin çeşitli yerlerinde şimdiden deneme seferleri düzenledi ve önde gelen perakendeciler de CBDC’yi ödeme olarak kabul etmeye başladı.

Kosova Sorunları Kripto Para Madenciliği Yasağını Tamamladı
Hükümet, ülkedeki benzeri görülmemiş bir enerji krizini aşmak için aldığı katı önlemlerin bir parçası olarak kripto para madenciliğini tamamen yasakladıktan sonra kripto para madenciliği operasyonları önemli ölçüde etkilendi .

NFT

OpenSea, C Serisi Finansman Turundan Sonra 13 Milyar Dolar Değerinde

OpenSea, C Serisi finansman turundan sonra 300 milyon dolar topladığını duyurdu ve bu da kendisine göz alıcı 13 milyar dolar değerinde . Coatue Yönetimi ve Paradigma turu yönetti. OpenSea’nin en son değerlemesi, platformun son aylarda benzeri görülmemiş büyümesinin bir yansımasıdır.

NFT’ler Kampanya Finansmanına Giriyor

Kore Demokrat Partisi , yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında para toplama çabalarına yardımcı olmak için NFT’ler çıkaracağını duyurdu . NFT’ler bu ay içinde yayınlanacak ve DPK’yı siyasi yelpazede dijital varlıkları ve koleksiyonları kullanan dünyadaki ilk siyasi parti yapacak.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu