Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriDeFi HaberleriEditörün SeçtikleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse HaberleriNFT Haberleri

Haftalık Kripto Geçen Hafta: Hindistan’ın Kripto Vergisi, FTX Aldı, SEC Fidelity ETF’yi Reddetti Ve Daha Fazlası

Haftalık Kripto Geçen Hafta: Hindistan'ın Kripto Vergisi, FTX Aldı, SEC Fidelity ETF'yi Reddetti Ve Daha Fazlası

Bitcoin

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor kısa süre önce Block Inc. CEO’su Jack Dorsey ile iki yöneticinin Bitcoin’in geleceğini tartıştığı canlı bir açılış oturumu düzenledi.

Ünlü rock yıldızı Gene Simmons, Los Angeles’taki 13,5 milyon dolarlık malikanesinin yaklaşan satışı için kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Ethereum

Bir güncelleme raporunda, temel Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Kintsugi test ağının piyasaya sürülmesinden bu yana meydana gelen kayda değer anları ve olayları özetledi. Ayrıca, EIP 1559 lansmanı nedeniyle rafa kaldırılan tekliflere odaklanma planlarının altını çizdi.

Altcoinler

Input-Output, Cardano blok boyutlarının ağını optimize etmek için %11 oranında artırılacağını ve protokolün daha fazla işlem gerçekleştirmesini sağlayacağını duyurdu.

Litecoin, iki yıllık geliştirme sürecinin ardından nihayet Mimblewimble yükseltmesini yayınladı ve ağa daha fazla gizlilik odaklı işlemler getirdi.

Teknoloji

Kötü algılanan dördüncü çeyrek mali sonuçlarının ardından hisseleri %20 değer kaybeden Meta, kazançlarının çoğunu Metaverse’e harcıyor.

Hindistan merkezli kripto borsası WazirX’in kurucusu Nischal Shetty, hem Ethereum hem de Solana ile rekabet etmek için Shardeum adlı yeni bir blok zincirinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Dikkatinizi Çekebilir: Bored Ape NFT’lerinin Kurucuları Açıklandı

NFT – Blockchain (Blok Zinciri)

Bored Ape Yacht Club NFT serisinin arkasındaki blockchain geliştirme firması Yuga Labs’ın, şu anda kripto girişimlerine odaklanan bir Silikon Vadisi teknoloji girişim sermayesi şirketi olan A16z (Andreessen Horowitz) ile görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

İngiliz futbol devleri Manchester United, yeni eğitim kiti sponsorluğunu açıklamak için Tezos blok zinciri platformuyla ortaklık kuracak.

HBAR Foundation ve Ubisoft, Hedera Network’te oyun oynamanın büyümesini desteklemek için ortaklık kurdu.

Bir Web3 analitik platformu olan Dune Analytics, 69.420.000 dolarlık fon artırımını açıkladı ve platformu 1 milyar değerleme ile tek boynuzlu at yaptı.

Kripto para borsası FTX, Liquid Group’u ve Quoine Corporation da dahil olmak üzere tüm faaliyet gösteren yan kuruluşlarını satın aldı.

Ödeme teknolojisi firması Visa’nın son kazanç raporu, kartları aracılığıyla kripto varlıkları için yapılan harcamaların yılın ilk mali çeyreğinde arttığını gösteriyor.

En son B Serisi finansman turunda, Phantom cüzdan 1,2 milyar dolarlık bir değerlemeyle toplam 109 milyon dolarlık finansman turu topladı.

Vergi Düzenlemeleri

Hükümet, tüm dijital varlıklardan elde edilen gelir üzerinde sabit %30’luk bir vergi açıkladığından, Hindistan yeni kripto vergi rejimini memnuniyetle karşılıyor.

Rusya Merkez Bankası’nın kripto para birimlerini yasaklama konusundaki görüşlerine karşı çıkan ülkenin Maliye Bakanlığı, hükümete kriptoyu finansal varlık olarak yasallaştırması için lobi yapıyor.

İngiltere’nin HMRC’si, DeFi’nin Birleşik Krallık’ta nasıl vergilendirileceğine dair yasal açıklama sağlamak için geçen yıl yayınladığı kripto varlık kılavuzunu güncelledi.

Güney Afrika Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), vatandaşları FTX ve Bybit borsalarında işlem yapmamaları konusunda uyaran açıklamalar yayınladı.

Tayland’ın kripto para birimi işlemlerinde %15’lik bir stopaj vergisi koymaya yönelik orijinal planı, kripto tüccarlarının büyük tepkisinin ardından rafa kaldırıldı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), bu kez yatırım devi Fidelity’den başka bir spot Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) reddetti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu