Blockchain HaberleriHaberler

Hackerlar, Blockchain Altyapı Firması Meter’den 4,4 Milyon Çaldı, Son Dakika Haberleri

Hackerlar, Blockchain Altyapı Firması Meter'den 4,4 Milyon Çaldı, Son Dakika Haberleri

Blockchain analitik firması PeckShield’e göre Meter, 1391.24945169 ETH ve 2.74068396 BTC dahil olmak üzere yaklaşık 4.3 milyon dolar kayıp yaşadı.

Meter, Twitter üzerinden yanıt verdi ve saldırıyla ilgili birkaç ayrıntıyı topluluklarıyla paylaştı:

“Maalesef birkaç saat önce Metre Pasaportu hacklendi. Lütfen Moonriver’da dolaşan desteksiz meterBNB’yi takas etmeyin.Sorunu tespit ettik: Passport, kullanıcı rahatlığı için ETH ve BNB gibi gaz jetonlarını otomatik olarak sarma ve açma özelliğine sahiptir.”

DeFi ve blok zinciri platformlarının büyümesi ve uzaydaki büyük miktarlardaki işlemler nedeniyle siber suçlular aktif olarak bu sektörü hedef alıyor ve çalınan varlıklarda milyarlarca dolar kaybına yol açıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: “Sansürlü” NFT’ler Wikileaks Kurucusuna Yardımcı Olmak İçin Fon Topluyor Gerçek Gündem Haberleri’ne Göre Anlık Gelişmeler

Pixel Privacy’deki Tüketici Gizliliği Şampiyonu Chris Hauk, blockchain platformlarının neden siber suçlular için bir hedef haline geldiği hakkında yorum yaptı:

Sorun şu ki, tasarımları gereği DeFi ve blockchain platformları siber suçluları izlemeyi veya engellemeyi inanılmaz derecede zorlaştırıyor. Ve para veya veri bir kez gittiğinde, genellikle bu şekilde kalır. Uzayda yeni olan herkese tavsiyemiz, saygın platformlara ve para birimlerine bağlı kalmaları (alan ayrıca çıkış dolandırıcılıklarıyla dolu) ve herhangi bir ciddi taahhütte bulunmadan önce araştırmanızı yapın – finansal veya başka türlü.”

Meter, saldırıdan etkilenen tüm kullanıcıları tazmin etmek için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Ne yazık ki Meter, son aylarda topluluğu etkileyen bir dizi siber saldırının yalnızca sonuncusu. Zincirler arası protokol Wormhole kısa süre önce önemli bir saldırı bildirdi ve bu da yaklaşık 323 milyon dolar değerinde ETH’nin çalınmasına neden oldu. Bundan bir hafta önce Qubit Finance, platformun 80 milyon dolar kaybettiği bir saldırının kurbanı oldu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu