Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri
Trend

Hacker: Deus Finance DAO’ya saldırdı ve yaklaşık 3 milyon dolar kazandı

Kripto para piyasası yine bir hacker saldırısıyla karşı karşıya kaldı, 2022 yılı için bu hack olayları artıyor...

Deus Finance DAO DeFi protokolü saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanının karı 200.000 DAI ve 1101.8 ETH dahil olmak üzere yaklaşık 3 milyon dolardı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

PeckShield’de rapor edilen proje kayıpları daha da fazla olabilir. Deus Finance ekibi saldırıyı doğruladı, ancak fonların güvende olduğunu ve olayın ayrıntılarını daha sonraki bir tarihte açıklayacağına söz verdi.

PeckShield uzmanlarına göre saldırgan, saldırmak için anında kredi kullandı. Hack, USDC/DEI çiftindeki fiyatı belirleyen oracle’ı manipüle ederek mümkün oldu.

Dİkkatinizi Çekebilir: Ripple vs SEC: davadaki son gelişmeler

Saldırıdan sonra hacker, Tornado Cash karıştırma hizmetine ETH cinsinden para gönderdi.

Saldırının arka planına karşı, DEUS protokolünün yerel tokeninin fiyatları 400 doların üzerindeki seviyeden neredeyse yarıya indi. Yazma sırasında, madeni para oranı 330$’a yakın seviyelere yükseldi.

Grafik Veri: DEX İzleyici.
Grafik Veri: DEX İzleyici.

DEI token, Deus Finance ekosistemindeki algoritmik bir sabit paradır. RugDoc proje ekibi, bu madeni paradaki DeFi protokolünün kaybının 35 milyon dolar olduğuna inanıyor, ancak bilgisayar korsanı aslında sadece 3 milyon dolar kazandı.

Şubat ayında DeFi projeleri QiDAO, Dego Finance ve Titano Finance‘in hacker saldırılarının kurbanı olduğunu hatırlayın.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu