Haberler

Güney Kore Borsalarının Karşı Karşıya Kaldığı İçler Acısı Durum

Güney Kore Borsalarının Karşı Karşıya Kaldığı İçler Acısı Durum

Güncellenen kurallar, kripto operatörlerinin güvenlik doğrulaması için operatörlerin bilgi güvenliği yönetim sistemi hakkında bilgileri içermesi gereken 24 Eylül’e kadar hükümete bir rapor sunmasını gerektiriyor . Banka hesabı gereksinimleri, küçük boyutları göz önüne alındığında birçok borsa için bir acı noktasıydı ve bu da bankaları riskten kaçınmak için onlarla çalışmaktan caydırdı.

Halihazırda bankacılık ortaklarına sahip olan diğer borsalar, güvenilir ve güvenli olduklarından emin olmak için tarama altındaydı. Ancak, özellikle piyasa bir boğa koşusunun ortasındayken güven kolay gelmiyor. Bu aynı zamanda mecbur büyük Güney Koreli alışverişlerinin iki, Bithumb ve Upbit 24 Eylül’e kadar, kendi bankaları, NH Bankası ve K Bankası ile olan sözleşmelerini uzatmak.

Bu uzatma şarta bağlıydı ve ikisinin, düzenlemelere uymak ve kara para aklamayı önlemek için gerçek isimli hesapları ülkenin mali istihbarat birimine bildirmelerini gerektiriyordu.

Bankalar, borsalar için risk analizlerine devam etmelerine rağmen sözleşmeleri uzatmaktan çekiniyorlardı. Bankalar, borsalarla olan ortaklıklarıyla fazla kazanç elde edemezken, kara para aklama durumunda sorumluluğu paylaşma riski de birçokları için kırmızı bayrak gibi görünüyordu. Bu endişeler göz önüne alındığında, bazı küçük çaplı borsalar dükkanları kapatmak zorunda kalabilir .

Ancak, henüz tüm umutlar kaybolmuş değil.

Büyük bankalarından biri olan Woori Financial Group açıklandı bir Bitcoin ve blockchains hizmet Coinplug Inc, bir cryptocurrency velayet ortak girişim kurma. D-Custody adlı ortak girişim, fintech firmasını en büyük hissedar, banka ise ikinci en büyük hissedar yapacak. En erken önümüzdeki hafta dahil edilmesi planlanıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu