Haberler

Güne Hızlı Başla – Bitcoin, Ethereum gibi Kripto Paraların Günlük Özeti

Güne Hızlı Başla - Bitcoin, Ethereum gibi Kripto Paraların Günlük Özeti

0 – Kripto piyasası kırmızıda

Küresel kripto para piyasa değeri, son güne göre yüzde 4,64 düşüşle 1,38 trilyon dolar. Son 24 saatteki toplam kripto piyasası hacmi 83.09 milyar dolar, bu da yüzde 5.95 düşüş anlamına geliyor. Tüm stabil madeni paraların hacmi şu anda 61.65 milyar dolar, bu da toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin yüzde 74.20’si. Bitcoin’in hakimiyeti şu anda yüzde 45,49

1 – Elon Musk’ın İki Dogecoin Tweet’i kripto para biriminin değerini %7 artırdı

Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk’ın iki tweet’i 1 Temmuz’da Dogecoin’in değerini yüzde 7 artırdı. Dogecoin, ticaretin ilk saatlerinde 0,24 doların altında işlem gördükten sonra, CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre Musk’ın tweet’lerinden sonra 0,2573 dolara yükseldi. 24 saatlik işlem hacmi, bu raporun yayınlandığı tarihte 2.762.760,820$ olarak belirtilmişti. Musk’ın tweet’lerini takiben Dogecoin’in değerindeki artış, milyarderin hala kripto para birimi oranını etkileyebileceğini gösterdi. Tweetlerinden biri, Hollywood filmi The Godfather ile bağlantılı bir memeydi ve şu başlığı okuyordu: “The Godfather, başlıkla birlikte: “Doge’u Serbest Bırakın!” İkinci tweet ise Dogecoin’de bir şarkı gibi görünüyordu.

2 – Twitter, Rarible aracılığıyla 140 NFT dağıtıyor

Twitter, şirketin duyuruyu bir dizi tweet’te yapmasıyla 140  (NFT) verdiğini söyledi. Şirket, sosyal medya platformunun tweetler için orijinal 140 karakterlik sınırına atıfta bulunarak, “140 kişi için 140 ücretsiz NFT, kankalar” tweetini attı. Şirket, biyografisini “bütün gün NFT’leri düşürmek” için bile değiştirdi. NFT’ler, bir NFT pazarı olan Rarible’da verilecektir. Twitter kullanıcıları, her biri 20’lik sürümlerde bulunan 7 NFT’den birini alma şansı için tweet’i yanıtlayabilir.

3 – Tim Berners-Lee’nin World Wide Web için NFT kaynak kodu 5,4 milyon dolara satıyor

Tim Berners-Lee, World Wide Web’in kaynak kodunu 5.4 milyon dolara, değiştirilemez bir token (NFT) şeklinde sattı. NFT, kripto para biriminin temelini oluşturan blok zinciri teknolojisi tarafından oluşturulmuş bir özgünlük sertifikasına sahip çizim, animasyon, müzik parçası, fotoğraf veya video gibi dijital bir nesnedir. Sotheby’s New York’ta internetin yolunu açan programın bir haftalık satışını, kuruluşundan 30 yıl sonra organize etti. Satıştaki parti, Berners-Lee tarafından yazılmış orijinal, zaman damgalı kod dosyalarını; kodun animasyonlu bir görselleştirmesi; kendisi tarafından oluşturulan tam kodun dijital posteri; ve İngiltere doğumlu bilgisayar bilimcisi tarafından yazılmış bir mektup.

4 – Hindistan kripto para borsaları, Bankalar RBI kaşlarını çattıktan sonra bağları kestikçe bocalıyor

Sektörden altı kişi Reuters’e verdiği demeçte, Hindistan kripto para borsaları, bankalar ve ödeme ağ geçitleri onlarla bağlarını kesmeye başladıktan sonra sorunsuz işlemler sağlamak için uygulanabilir, kalıcı ödeme çözümlerini güvence altına almak için çabalıyor. Borsalar, dijital para birimlerini desteklemediğini söyleyen merkez bankası Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI), finansal istikrar üzerindeki etkilerine ilişkin endişeleri nedeniyle gayri resmi olarak bankalardan uzak durmalarını istemesinin ardından başa çıkmakta zorlanıyor. Sosyal medya ve kullanıcılara göre, büyük ödeme ağ geçitlerinin çekilmesi işlemleri vurduğundan, müşteri şikayetleri Hindistan’ın tüm önemli borsalarını sular altında bıraktı. Resmi bir veri yok, ancak endüstri tahminlerine göre Hindistan’da 100 milyar rupi (1.34 milyar dolar) üzerinde yaklaşık 15 milyon kripto yatırımcısı var.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu