Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

Griffith, Para aklamak için kripto para biriminin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vermekle suçlanıyor

Inner City Press’in bildirdiğine göre, Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith, federal bir yargıç kefalet şartlarını ihlal ettiğini tespit ettikten sonra gözaltına alındı.

Ethereum Vakfı’nda araştırmacı olan Griffith, Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasasını ihlal etmek için komplo kurmakla suçlanıyor.

Federal yetkililer, Griffith’in Nisan 2019’da Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da bir blockchain konferansında sunum yaparak ABD yaptırımlarından kaçınmak için kripto para birimi aracılığıyla para aklama çabalarına Griffith’in yardım ettiğine inanıyor.

Kasım 2019’da tutuklandı.

Başlangıçta kefalet reddedildikten sonra , Griffith’e Aralık 2019’un sonunda 1 milyon dolarlık bir tahvil emri verildi.

Ancak ABD Savcılığı, Griffith’in Coinbase’deki kripto para hesabına üçüncü bir taraf  annesi aracılığıyla erişmeye çalıştığı iddia edildikten sonra kefaletini iptal etmeye çalıştı . Alabama’da hesaplarına erişmemesi ve ailesiyle birlikte ev hapsinde kalması şartıyla kefaletle serbest bırakılmıştı.

Griffith’in avukatı, bunun bir yanlış anlaşılma olduğunu ve doktora sahibi olan geliştiricinin, bunun bir yanlış anlaşılma olduğunu savundu. California Teknoloji Enstitüsü’nden hesaplama ve sinir sistemleri konusunda annesinin yardımına ihtiyacı olmazdı.

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Castel, bunlardan hiçbirine sahip değildi. Bono ilk kez Griffith’in hesaplarına dokunma riskini alması için bir neden olarak belirlendiğinden beri Ethereum’un artan fiyatını gösterdi. Potansiyel bir uçuş riski algılayan Castel, Griffith’in gözaltına alınmasını emretti.

Komplo suçlamalarından suçlu bulunursa, 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu