Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Göstergeler Bitcoin’in 53.000 dolara yükseleceğini gösteriyor

Bitcoin fiyatı için göstergeler konuşuyor!

Bitcoin fiyatı, yakın gelecekte 53.629 dolara olası bir kırılmayı gösteren artan bir üçgen oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

İşlem verileri bunun muhtemel bir hareket tarzı olduğunu gösterirken, piyasa göstergeleri aksini gösteriyor.

Günlük mum 34.752$ destek seviyesinin altında kapanırsa yükseliş tezi geçersiz olacak.

Bitcoin fiyat konsolidasyonu, yükselen bir senaryo ile devam ediyor. Bir boğa koşusunu başlatmak için bu kalıbın kırılması gerekebilir, ancak göründüğü kadar kolay değil. Zincir üstü ölçümler ve piyasa göstergeleri, yükseliş tezinde göründüğünden daha fazlası olduğunu gösteriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Polygon anlık oylama sistemi ve Litecoin test lansmanı

Bitcoin fiyatı ve gizemi

22 Ocak’tan bu yana, bitcoin fiyatı üç eşit en yüksek ve dört daha yüksek dip yaptı. Bu salınım noktaları, trend çizgileri kullanılarak yükselen bir üçgen oluşturacak şekilde birleştirilebilir. Bu teknik yapı, ilk salınımın en yüksek ve en düşük seviyeleri arasındaki mesafeyi 44.418 dolarlık kırılma noktasına ekleyerek hesaplanan %21’lik bir artış öneriyor.

44.418$’da yatay direncin üzerinde son bir kapanış, yukarıdaki modelin kırılmasına işaret ederek diğer yönde %21’lik bir yükselişi 53.629$’a tetikleyecektir. İlginç bir şekilde, günlük mumun 52.000 doların üzerinde kapanması, yükseliş hareketinin başladığını gösteriyor.

Böyle bir senaryoda, Bitcoin fiyatının daha yüksek bir dip yapması ve 60.000 dolarlık psikolojik eşiğe doğru itmesi ve yükseliş momentumu devam ederse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaşması bekleniyor.

1 günlük BTC/USDT grafiği

IntoTheBlock In/Out of the Money (GIOM) küresel konsepti bu yukarı yönlü harekete yardımcı oluyor. Bu gösterge 41.600 dolar ile 43.750 dolar arasındaki ani direnç seviyesinin kırılgan olduğunu ve 47.642 dolara yükselmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Bu durumda, yaklaşık 3,2 milyon BTC satın alan yaklaşık 6,03 milyon adres “parasız” olarak kabul edilir. Sonuç olarak, bölgeye yapılacak herhangi bir genişleme, muhtemelen başabaşa çıkmak isteyen yatırımcıların baskısı ile karşı karşıya kalacaktır.

Teknik verilerden farklı olarak, işlem verileri pozitif büyüme olasılığına işaret ediyor, ancak bu beklenti 50.000 $ ile sınırlandırılmış gibi görünüyor.

Döviz net pozisyon değişikliği göstergesi, şu anda kırmızıda olduğu için boğalar için güven verici ve net bir BTC çıkışı olduğunu gösteriyor. 11 Mart’ta merkezi kuruluşlardan yaklaşık 36.600 BTC ve 16 Mart’ta 13.000 BTC çekildi.

Net akışlar bugün marjinal olarak pozitif olsa da, geçen haftaki büyük çıkış, kurumsal veya varlıklı yatırımcıların iyimser olduğunu ve büyüme beklentisiyle varlıklarını soğuk cüzdanlara taşıdığını gösteriyor.

BTC döviz kurundaki değişiklik

İşin iyimser tarafı oldukça çekici görünüyor ve Bitcoin fiyat artışı olasılığını destekliyor. Öte yandan, Açık Faiz (OI) grafiği iyimser bir görünümü desteklemiyor. 12 Ocak’tan bu yana OE 12,5 milyar ile 9,6 milyar arasında dalgalandı.Son yıllarda bu rakam 11 milyara düştü ve 8 Kasım 2021’den beri düşüyor, bu da balina aktivitesinde bir düşüşe işaret ediyor.

OI yükselirse ve fiyat aynı seviyede kalırsa, bu iyimser bir görüşe işaret eder. Ancak, büyüme olmaması nedeniyle yukarı yönlü hareket beklentileri belirsizliğini koruyor.

Bitcoin’de Açık Faiz

Bitcoin fiyatı için öngörülen kaldıraç oranı bu görüşü desteklemektedir. Oranın yüksek olması, çok sayıda yatırımcının aşırı kaldıraç kullandığını gösterir. Bu tür piyasa koşulları, büyümeyi artırmaya elverişli değildir. Genellikle bu tüccarların ters yönünde küçük bir sıçrama, büyük bir likidasyonu tetikleyebilir, resmi tersine çevirebilir ve akıllı paranın uzun pozisyonlar almasına izin verebilir.

Bu nedenle, vadeli işlem tüccarları, kapitülasyon olasılığını öne sürdüğü için bu grafiğe özellikle dikkat etmelidir. Ayrıca, bu ipucu her zaman yön değiştirmeden önce çöktü; Mart 2020 ve Eylül 2021’deki kazalar mükemmel örneklerdir.

Ek olarak, öngörülen kaldıraç oranı, 15 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.218’e ulaşarak piyasada sıkı bir tutuşun sinyalini verdi.

Bitcoin için Tahmini Kaldıraç Oranı

Zincir ve piyasa göstergelerine göre, düşüş senaryosu, Bitcoin fiyatının yükselen üçgenin hipotenüsünü kırdığını, geçersiz kıldığını ve haftalık 34.752 dolar destek seviyesini yeniden test ettiğini görecekti.

Bu noktada, alıcıların bir baskın başlatmak için başka bir fırsatı var; ancak altına yakın bir günlük mum, daha düşük bir dip ile sonuçlanacak ve bu da yükseliş mesajını çürütecektir. Bu durumda BTC, satıcı tarafında bu değerin altında biriken likiditeyi toplamak için 30.000 doların altına veya 29.100 doların altına düşebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu