Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Analizleri

Göstergeler Bitcoin’de Bir Trend Değişikliğine İşaret Ediyor

Sosyal Göstergeler BTC Tersine Döndüğünü Gösteriyor

Analitik ajans Santiment’ten elde edilen veriler, hafta sonu boyunca, kotasyonları şu anda 18.000 $’ın altına düştüğünde, halkın amiral gemisi kripto para biriminin dinamiklerini aktif olarak tartıştığını gösteriyor. Uzmanlar, piyasadaki somut düzeltmelerin genellikle yüksek seviyelerle ilişkili olduğuna dikkat çekti sosyal aktivite. Bitcoin’in iki günde neredeyse %16 oranında güçlenmesi dolaylı olarak bu tezi doğruluyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Tanınmış kripto analisti Ali Martinez, Twitter’ında bir gönderi yayınladı: Binance dijital borsasında BTC’deki uzun ve kısa pozisyonların oranı 1,05’e düştü. Ayrıca, perakende tüccarların yaklaşık %49’unun amiral gemisi sanal para biriminin istikrarlı bir şekilde nasıl büyüdüğü fonunda satış yaptığına dikkat çekti.

21 Haziran 2022 itibariyle, en büyük kripto varlığı sürekli olarak 21.000 $ ‘lık önemli işaretinin üzerinde tutuyor ve bu eğilimin birçok altcoin üzerinde olumlu bir etkisi oldu. Ethereum 24 saat içinde fiyatı %5 arttı ve Shiba Inu bir günde %30 ekledi.

18 Haziran Cumartesi günü, bitcoin fiyatları 17.559 dolara ulaştı. Bu, bir kripto varlık tarihinde ilk kez fiyatın ATH’nin altına düşmesiydi. Uzmanlar, bu eğilimin, Fed’in para politikasındaki sıkılaştırma nedeniyle piyasadaki genel stresten kaynaklandığı konusunda hemfikirdi.

Daha önce, Coinfili.com editörleri şunları bildirdi: Sensor Tower ajansının temsilcileri, piyasadaki hızlı düşüşün arka planında, birçok kripto şirketinin pazarlama maliyetlerini %90 oranında azalttığı görüşünü dile getirdi. Örneğin, Gemini platformu Kasım 2021’de bir reklam kampanyasına yaklaşık 3,8 milyon dolar harcadı, ancak Mayıs 2022’de harcamalar 500.000 doları geçmedi.

Uzmanlar, geçen yıl pazarlama maliyetlerinde aslan payının medya kişiliklerinin telif ücretlerine düştüğünü belirtti. Onların itibarı, dijital varlık segmentinin daha fazla hedef kitleye ulaşmasını sağladı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu