HaberlerKripto Para Haberleri

Google’ın Dijital Kartlarda Kriptoyu Etkinleştirme Seçeneklerini Araştırdığı Bildirildi

Google'ın Dijital Kartlarda Kriptoyu Etkinleştirme Seçeneklerini Araştırdığı Bildirildi

Bloomberg tarafından hazırlanan bir ilk rapora göre, teknoloji firması yakın zamanda önde gelen bir kripto borsası olan Coinbase ve her ikisinin de merkezi ABD’de bulunan bir bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı olan BitPay ile ortaklıklar kurdu. ve bunu Google Pay’in ödemelerini ve gelişmekte olan pazar çabalarını yürütmek için Google’ın yakın zamanda Arnold Goldberg’i işe almasıyla ilişkilendirmeye devam ediyor. Goldberg daha önce PayPal Holdings Inc.’de Merchant Product and Technology’den sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştı.

Dikkatinizi Çekebilir: 2022’de Shiba Inu’yu Satmak için 3 Büyük Neden

Hareket, Google’ın bankacılık hizmetleri projesini kullanımdan kaldırmasının hemen ardından geldi, bunun yerine kriptoyu içeren finansal hizmetler alanındaki konumunu genişletmek için harekete geçti. Google’ın ticaret bölümünü yöneten Bill Ready, bunun firmanın Google Pay’in dijital kartlarındaki kripto varlıkları için saklama yeteneklerini genişletmeye yönelik daha geniş stratejisiyle uyumlu olduğunu söyledi. Ready ayrıca daha önce PayPal’da COO olarak çalıştı. Bu entegrasyonla birlikte kullanıcılar, Google Pay üzerinden fiat para harcayarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yakında tutabilecekler. Özellikle, Google’ın bulut hizmetleri bölümü Google Cloud, CryptoWire ve Dapper Labs ile eş zamanlı ortaklıklara sahiptir . Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt, aynı zamanda Chainlink Labs’ın stratejik danışmanı olarak görev yapıyor.

Açık kaynaklı oracle çözümleri sunan bir blok zinciri altyapı firması.

“Kripto, çok dikkat ettiğimiz bir şey. Kullanıcı talebi ve satıcı talebi geliştikçe, biz de onunla birlikte gelişeceğiz.” paylaşımlar Hazır.

Ancak Google, bu entegrasyonların, fiat rampası olmadan işlemler için Bitcoin’i kabul eden Google’a kadar uzanıp uzanmayacağına açıklık getirmedi. Ancak Ready bu gerekliliği kabul etti ve liderliğindeki bölümün, Google Pay’e daha fazla kriptoya özgü işlevler sağlayacak diğer kripto firmalarıyla ortaklık fırsatlarını genişletmek istediğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu