Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Google’da Bitcoin aramaları önemli ölçüde düştü

Google'da Bitcoin Aramaları Düştü!

Google analistleri, Google Trends arama aracını analiz etti ve Bitcoin için talep sayısının altı ayın en düşük seviyesine düştüğünü söyledi. Kripto piyasası uzmanlarına göre bunun nedeni, son aylarda amiral gemisi kripto para biriminin kısa vadeli sahiplerinin sayısının ciddi şekilde artmasıdır. Sanal varlığı yalnızca spekülasyon için kullanıyorlar ve bu da dijital paranın imajına zarar veriyor. Ayrıca, birçoğu kayıplara uğradı ve toplum bunu biliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Google Trends metriğine göre Bitcoin konusuna toplam ilginin tahmini bir haftada 30 puana düştü. Alt seviye en son Ekim 2021’de kaydedildi. Uzmanlar, Kasım ayındaki yükselişin ardından BTC oranının uzun süredir 33.000 ila 46.000 dolar aralığında işlem gördüğünü vurguladı.

Piyasa uzmanları, bu oynaklığın yüksek görünmesine rağmen, mevcut durumun kripto para piyasasında güvenle bir durgunluk olarak adlandırılabileceğini söyledi. Dijital para birimlerine olan ilginin azalmasına neden olan da bu sakinlik oldu. Uzmanlar, jeopolitik durumun ve küresel enflasyon seviyesinin kullanıcılar arasında bir ilgi artışına neden olması gerektiğini, ancak bu olmadı.

Dikkatinizi Çekebilir: RippleNet, AMFG Tarafından SWIFT’e Alternatif Olarak Listelendi

Glassnode analistlerine göre, son 155 gün içinde Bitcoin biriktiren ve zararda olan kısa vadeli sahiplerin (STH) yüzdesi yaklaşık %82’dir. Bu düşüş trendinin devam ettiğini gösterebilir.

Daha önce, CoinFili.com editörleri, uzman Joe Bargain’in kripto para piyasasının daha fazla hareket edeceğini tahmin ettiğini bildirdi. Şu anda sektörün oldukça istikrarsız olduğunu kaydetti. Yine de analist olumlu ve sektörün gelişimi için ciddi bir tehdit görmüyor. Ona göre durum yakında değişmeli ve önde gelen kripto para birimleri gözle görülür şekilde değer kazanmaya başlayacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu