HaberlerKripto Para Haberleri

Google Cloud, Kripto Madenciliği Kötü Amaçlı Yazılımına Yönelik Sanal Makine Tehdit Algılama Hizmetini Başlattı: Son Dakika Haberleri

Google Cloud, Kripto Madenciliği Kötü Amaçlı Yazılımına Yönelik Sanal Makine Tehdit Algılama Hizmetini Başlattı: Son Dakika Haberleri

Google Siber Güvenlik Ekibi (GCAT), araştırmalarının kötü niyetli kripto para madenciliği planlarına karşı oldukça savunmasız olduğunu gösterdiği “kötü yapılandırılmış” bulut hesaplarından çalışan Google Cloud kullanıcılarını savunmak için tehdit algılama hizmetini geliştirdi. Yeni güvenlik protokolü, Google Cloud’un Güvenlik Komuta Merkezi (SCC) içinden bir katman oluşturacaktır.

“Bulut tarafından sağlanan ölçek ekonomisi, günümüzün tehdit ortamında faaliyet gösteren herhangi bir işletme için güvenliğin yürütülme şeklini temelden değiştirmeye yardımcı olabilir. Daha fazla şirket bulut teknolojilerini benimserken, bulut platformlarında yerleşik güvenlik çözümleri, giderek daha fazla kuruluş için ortaya çıkan tehditlerin ele alınmasına yardımcı olur. ” Google Cloud Ürün Müdürü Timothy Peacock’u paylaşıyor.

Sanal Makine Tehdit Algılama (VMTD) olarak adlandırılan tehdit algılama katmanı, Google Cloud gibi büyük bir bulut hizmetleri sağlayıcısından türünün ilk örneğidir. VMTD, genellikle şüpheli olmayan sanal makinelerde göze çarpmayan bir şekilde dağıtılan kötü amaçlı yazılımların “kripto hırsızlığı”nı önleyecek aracısız bellek taraması sağlayacaktır. “Agentless” terimi, bu bağlamda Google Cloud’un protokolü tarafından korunan sanal makinelerde herhangi bir veriye veya gizlilik ayak izine sahip olmayacağını ima ettiği için eleştirilere maruz kalmış olsa da, böyle bir yöntem aynı zamanda kötü amaçlı yazılımdan koruma boşaltmayı da gerektirecektir. bir sanal makine örneğinin içinden ölçümler (uzaktan iç gözlem).

Dikkatinizi Çekebilir: Alınan Haberlere Göre Valkyrie Capital Bitcoin Madenciliği ETF’si Bugün Nasdaq’ta Başlıyor

Google Cloud, çalışma zamanı tehdit algılamasını bilgilendirmek için konuk sanal makinelerin sinyaller ve telemetri kalıpları toplamasını gerektiren geleneksel uç nokta güvenliği yöntemlerini ortadan kaldırdığını söylüyor. Bulut platformu, yeni protokolün, kullanıcıların ek yazılım çalıştırmasını gerektirmeden sinyalleri toplayacağını iddia ediyor; bu, tehdit sinyallerinin toplanmasının yerel olarak yapılacağı, performansın iyileştirileceği ve sanal makinenin çalışması için gerekli operasyonel kaynakların azaltılacağı anlamına geliyor. Bu durumda yöntem, tehdit aktörlerine maruz kalan saldırı yüzeyini de azaltacaktır. Google Cloud, bulut hipervizörünü (bir sanal makinenin genel bakış monitörü) tehdit algılama hizmetini zaten içerecek şekilde araçsallaştırarak bunu uygulamayı planlıyor.

GCAT’in Threat Horizons istihbarat raporuna göre, güvenliği ihlal edilmiş 50 bulut örneğinin (konteyner) yaklaşık %86’sı, bu bulut örneklerini çalıştıran kullanıcıların bilgisi veya rızası olmadan kripto para madenciliği yapmak için kullanıldı. Rapora göre, buluttaki GPU kaynakları, kripto madenciliği algoritmalarını içeren “bulut kaynağı yoğun kar amaçlı faaliyetlerde” defalarca kötüye kullanıldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu