HaberlerKripto Para HaberleriWeb 3.0

Google, Amazon çalışanları kripto için Silikon Vadisi’nden ayrılıyor, Web 3.0 girişimleri

Kısa bir süre önce, Kalkınan geliştiricilerin Silikon Vadisi’nde bir iş bulmaları bir rüyaydı. Sektördeki en iyi beyinler otomatik olarak Google, Meta ve Amazon gibi teknoloji devlerine yöneldi. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin, blok zincirlerin ve internetin en son yinelemesi Web 3.0’ın gelişiyle ivmede bir kayma var gibi görünüyor.

Bildirildiğine göre, birçok üst düzey yöneticinin kripto para birimi şirketlerinde ve diğer merkezi olmayan teknoloji girişimlerinde pozisyonlar için Silikon Vadisi’nden ayrılmasıyla birlikte, yüksek profilli çıkışların bir patlaması olduğu bildiriliyor. Silikon Vadisi’ndeki en iyi işe alım şirketlerinden biri olan Intersection Growth Partners’ın Kurucu Ortağı Scott Fletcher, Business Insider’a verdiği demeçte, “Silikon Vadisi’nin veya teknolojinin en iyi ve en parlaklarından bazılarının kriptoya geçtiğini tartışmasız görüyoruz.” Fletcher, “Hiç bu kadar hızlı bir değişimin olduğunu görmemiştim” dedi.

İşverenler, değişimin büyük ölçüde insanların daha heyecan verici ve trend olan yeni teknolojiler üzerinde çalışma arzusundan kaynaklandığına inanıyor. Kripto ve Web 3.0 alanları hala beceri sıkıntısıyla karşı karşıyayken, hem öğrenme hem de kazanma fırsatından yararlanmak için iyi bir zaman olarak görülüyor. Bu özellikle geliştiriciler için geçerlidir. Bir geliştirici işe alım şirketi olan HackerRank’ın CEO’su Vivek Ravisankar, Business Insider’a “Geliştiriciler yeni şeyleri sever – yeni, parlak nesneleri severler” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: JP Morgan, uzun vadeli Bitcoin fiyatının 150.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor

Aralık 2020’de, popüler taksi hizmeti Lyft’in CFO’su Brian Roberts, Ethereum tabanlı popüler bir takas edilemez token (NFT) pazarı olan OpenSea’ye katılmak için ayrıldı. Kısa bir süre sonra, Meta’nın dijital cüzdan projesi Novi’nin eski pazarlama müdürü (CMO) Sherice Torres, blockchain odaklı bir ödeme firması olan Circle’a geçti.

YouTube Oyun Başkanı Ryan Wyatt, NFT ve Web 3.0 alanlarında başarılı bir girişim olan Polygon Studios için gemiye bindi. Amazon Web Services’in (AWS) eski genel müdürü Pravjit Tiwana, şimdi kripto para borsası Gemini’de baş teknoloji sorumlusu (CTO) olarak görev yapıyor. Ve liste uzayıp gidiyor.

Belki de en büyük şaşkınlık , gelişen sosyal medya platformundan kripto para ve Web 3.0 teknolojisini keşfeden Block’un başına geçmek için ayrılan Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ayrılmasıydı.

Ancak ayrılanlar sadece üst düzey yöneticiler değil. Büyük silahların ortadan kalkması, işgücünün geri kalanı üzerinde bir domino etkisi yaratabilir ve teknoloji devleri, bu eğilime karşı temkinli, bunun üzerinde çalışıyor. Raporlar, Google’ın Web 3.0 şirketleri tarafından kaçak avlanmayı azaltmak için çalışanlarına ek hisse senedi seçenekleri sunduğunu gösteriyor.

Birçok çalışanın, Web 3.0 startup’larının yüksek ‘likidite’ ile hisse senedi opsiyonları veya hisselerini daha kolay ve daha uzun kilitlenmeler olmaksızın nakde çevirme yeteneği sağlaması gerçeğinden de etkilendiği bildiriliyor.

Web 3.0 ve blok zincirinin beklentileri şu an için varsayımsal olsa da, teknoloji endüstrisindekiler, internetin popülerlik kazanmaya başladığı zamanı hatırlatan sismik bir değişim hissediyorlar. Başlangıçta alay konusu olan internet, artık hayatımızın her alanını işgal etti ve milyarlarca dolarlık bir endüstri haline geldi. Web 3.0 ve blockchain teknolojisi şu anda benzer bir aşamada.

Bu değişim aynı zamanda NFT’lere ve kripto para birimine milyarlarca ve milyarlarca dolar akıtan yatırımcılar tarafından da destekleniyor. Yakın zamanda popüler hale gelen NFT’ler, 2021’de şimdiden 42 milyar dolarlık yatırım gördü. Eski Google yöneticisi ve arama motoru girişimi Neeva’nın şu anki CEO’su Sridhar Ramaswamy, “Kriptodan dev bir emme sesi geliyor” dedi. “Biraz 1990’lara ve internetin yeniden doğuşuna benziyor. The New York Times’a gönderdiği e-postada daha o kadar erken, o kadar kaotik ve o kadar çok fırsatla dolu” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu