Ekonomi HaberleriHaberler

Goldman Sachs: Dünyanın Süper Zenginlerinin %18’i Kriptoyu Enflasyon Riski Olarak Görüyor

Goldman Sachs tarafından yapılan yeni bir anket, daha fazla aile ofisinin enflasyona, para biriminin değer kaybetmesine ve öngörülemeyen makroekonomik olaylara karşı olası bir korunma olarak kripto para birimlerine yöneldiğini ortaya koydu.

Ankette dünya çapında 150’den fazla aile ofisi ankete katıldı. Ankete katılanların %15’i halihazırda kripto paralara sahipken (Amerikalı katılımcılar arasında bu sayı %25’tir), %40’ı ise para biriminin değer kaybetmesinden endişe duyuyor.

Değer düşürme konusunda endişe duyanların %45’i, enflasyona karşı olası bir korunma olarak kriptoyu keşfetmeyi merak ediyor.

Goldman Sachs ortağı ve özel servetin eş başkanı Meena Flynn , Bloomberg’e “ailelerin çoğunluğunun” internet kadar etkili olabileceğine inandıkları için blok zincir teknolojisi hakkında bankayla konuşmaya istekli olduklarını söyledi.

Yine de birçok aile ofisi tam olarak ikna olmuş değil. Spektrumun en aşağı yönlü ucunda, Amerikan aile ofislerinin %47’si kriptonun iyi bir değer saklama aracı olmadığına inanırken, Asyalı katılımcıların sadece %24’ü aynı fikirde.

Aile ofisleri gizli olmalarıyla ünlüdür. Bir aile ofisi temelde Blackrock veya kripto odaklı Grayscale gibi bir varlık yönetimi organizasyonudur, ancak tipik olarak yalnızca tek bir ultra yüksek kazançlı bireyin ve ailesinin servetini yöneten bir organizasyondur.

Ankete yanıt veren aile ofislerinin %22’sinin yönetim altındaki varlıkları 5 milyar dolar ve %45’i 1 milyar ile 4,9 milyar dolar arasında yönetime sahipti.

Goldman Sachs’ anket birkaç ay içinde geldi ve bir araştırma raporu yayınladı bu kripto araştırması sonucunda meşru bir varlık sınıfı. Mayıs ayında banka, “Müşteriler ve ötesi, büyük ölçüde [Bitcoin]’i yeni bir varlık sınıfı olarak ele alıyor, ki bu dikkate değerdir – genellikle yeni bir varlık sınıfının ortaya çıkışına tanık olmuyoruz.”

Daha geçen yıl Goldman Sachs, kripto para birimlerinin yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olmadığını açık bir şekilde ilan etmişti.

Dünyanın en büyük bankalarından birinden ve müşterilerinden böyle bir dönüş, kriptonun küresel finansal sisteme hızlı yürüyüşünü çok az şeyin kontrol edebileceğinin güçlü bir göstergesidir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu