Haberler

Gnosis Safe Cüzdan Sağlayıcısı Katman 2 Güncellemesi ETH, Binance ve Arbitrum’a Genişliyor

Gnosis, maliyetlerini azaltmak için hizmetlerini Ethereum ana ağının ötesine genişletiyor.

Cüzdan, daha büyük ekiplerin, DAO’ların ve yüksek net değere sahip bireylerin kripto fonlarını güvenli bir şekilde güvence altına almalarını sağlar.

Bugün Ethereum’daki gaz ücretleri , kripto pazarının bu yılın başlarındaki zirvesinden çok daha düşük olsa da , Gnosis ekibi hala maliyetleri düşürme ve daha ucuz kripto ağlarını başlatma niyetinde.

gas-costs-ethereum-jan-present-2021
gas-costs-ethereum-jan-present-2021

Proje , bir tür süper güvenli kripto cüzdanı olan Gnosis Safe hizmetini Polygon ve Binance Smart Chain üzerinde başlatarak, kullanıcılara Ethereum ana ağından uzakta daha ucuz çözümler sunuyor. Gnosis, başka bir Etheruem ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum’da da bu yıl içinde kullanıma sunulduğunda başlayacak. 

Gnosis Safe, yalnızca özel anahtar adı verilen bir dizi sözcük ve sayı ile korunan daha yaygın kripto cüzdanlarından farklıdır. Birisi özel anahtarınıza erişirse, kripto fonlarınıza elveda öpücüğü verebilirsiniz.

Gnosis cüzdanı bunun yerine kriptonuzu korumak için daha karmaşık yollar oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanır. Diğer bir önemli fark, Gnosis’in çoklu imza işlevselliği sunmasıdır, yani bir işlemin yürütülebilmesi için birden fazla kişinin imza atması gerekir.

Bu özellikler, cüzdanı özellikle merkezi olmayan özerk kuruluşlar ( DAO ), genel operasyonlara yardımcı olacak daha büyük ekipler ve yüksek net değerli bireyler için ilgi çekici hale getirdi . Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, örneğin fonlarını yönetmek için hizmeti kullanıyor.

Gnosis maliyetleri Düşürüyor, hizmetleri genişletiyor

Şimdi, Ethereum ötesine genişleterek, Gnosis Güvenli teklifler projelerin kripto kasa, Lukas SCHOR tutmak için gaz maliyetleri ve esnekliği düşük, Gnosis’i arkasında proje yöneticisi anlattı Şifresini . 

“Bir DAO, [Ethereum] ana ağına alternatif ağlarda bulunan uygulamalara erişmek isteyebilir. Örneğin, Superfluid, DAO’ların akış ödemeleri için popülerdir ve Polygon’da mevcuttur, ancak ana ağda mevcut değildir ”dedi.

Diğer avantajlar muhtemelen bir DAO içindeki yönetişim kalitesini iyileştirebilir. Gaz ücretleri çok yüksek olduğunda, zincir üzerinde oylama veya doğrudan blok zincirine yapılan oylar çok pahalı hale gelir. En son genişlemenin bir kısmı, Gnosis’in varlıkları güvende tutmak için sağlam güvenliğin yanı sıra 2. katman oylamaya izin verecek araçlar da oluşturduğu anlamına geliyor.

SCHOR da farkındadır patlatır takım Gnosis ekibi sözlerine ekledi Binance Akıllı Zinciri “tamamen anonim takımdan dApps listeleme oldukça dikkatli olacağım.” Arbitrum’a gelince, şu anda bu ölçeklendirme çözümünü yalnızca beyaz listedeki geliştiriciler kullanabilir. 

Schor, Gnosis lansmanının “yalnızca Aribtrum’un ana ağlarını kullanıcılara sunmasına bağlı” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu