HaberlerMetaVerse Haberleri

Geleceğin Dünyası: Daha İyi Bir Gelecek İçin Metaverse

Geleceğin Dünyası: Daha İyi Bir Gelecek İçin Metaverse

Yeni bir metaverse platformu olan Next Earth, kullanıcıları ve dünya için daha iyi bir gelecek sağlamayı hedefliyor. Çevresel hayır işlerine odaklanan platform, daha iyi bir dünya yaratmak için blok zinciri tabanlı altyapısını kullanmaya çalışıyor.

Fotoğraf julien Tromeur tarafından Unsplash üzerinde

Yeni bir metaverse platformu olan Next Earth, kullanıcıları ve dünya için daha iyi bir gelecek sağlamayı hedefliyor. Çevresel hayır işlerine odaklanan platform, daha iyi bir dünya yaratmak için blok zinciri tabanlı altyapısını kullanmaya çalışıyor.

Topluluk Odağı

Next Earth’ün kurucusu Gabor Retfalvi’ye göre platform, topluluğa odaklandığı için diğer metaverselerden farklı.

“Metaverse’in demokratikleştirilmesiyle dünyanın daha iyi bir yer olmasına yardımcı olabileceğimize gerçekten inanıyoruz; topluluk tarafından gerçek dijital mülkiyet ile, kullanıcıların kendilerinden para kazanabilecekleri bir ekonomi sunarak, yalnızca zenginlik ve değer yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda Metaverse’in topluluk odaklı içeriğini de yaratır ve bunun için takdir edilir.

Retfalvi ayrıca platformun meta veriyi merkezden uzaklaştırmaya ve onu daha kullanıcı odaklı hale getirmeye yardımcı olabileceğine inanıyor.

“Yeryüzü Yüzeyinin kullanımıyla, kullanıcıların bu yeni seviye teknoloji ve anlatının, içinde yaşadığımızdan daha iyi ve daha sağlıklı bir ekosistem oluşturabileceğini gösterebilecekleri, bilinen ve kullanımı kolay, kullanımı kolay bir platform oluşturmak istiyoruz. ”

Birçok metaverse fiziksel dünyamızdan tamamen ayrı olsa da, Next Earth, gezegenimizi iyileştirmeye yardımcı olmak için çevresel hayırseverliğin gücünü kullanarak ikisini birleştirmeyi amaçlıyor.

Çevresel Yardıma Odaklanma

Next Earth, gezegenimize yardım etmek ve gelecek nesillere yol göstermek amacıyla çevresel hayır işlerine güçlü bir şekilde odaklanmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: ABD Fed Kripto Para Seçeneklerini İnceliyor, Teknik Rapor Yayınlıyor

Retfalvi’nin belirttiği gibi:

“Next Earth’ün son oyunu, platform operasyonlarının dışındaki tüm gelirini çevre hayır kurumlarına tahsis ederek, zamanla kar amacı gütmeyen bir kuruluş haline gelecek olan, tamamen DAO tarafından kontrol edilen, kendi kendini idame ettiren bir platformdur. Aslında Metaverse’in son oyunu bundan biraz daha fazlası. Gerçek oyun sonu, herkesin oyunun sonunda bu tür bir yönü/anlatıyı ve hedefi seçmesini sağlamak, böylece toplumumuz üzerinde gerçek etkisi olan gerçekten ileriye dönük fütürist bir çözüm yaratmaktır.”

Sonuçta, dünyaya geri vermiyorsa, bir metaverse platformu ne işe yarar?

Next Earth’te, tüm işlemlerin %10’u çevre hayır kurumlarına bağışlanıyor; bu da, The Ocean Cleanup , Amazon Watch ve iklim değişikliğiyle mücadele eden ve çevremizi koruyan diğerleri gibi girişimlere şimdiden 800.000 doların üzerinde bağış yapıldığı anlamına geliyor .

Rekabet Ortasında Öne Çıkmak

Bir kayanın altında yaşamıyorsanız, metaverse alanının yoğun rekabetle ısındığını bilirsiniz. Ancak Next Earth, çevresel hayırseverlik ve topluluk katılımına odaklanarak kendisini diğerlerinden ayırmaya çalışıyor.

Retfalvi, platformun rekabet etme becerisine güveniyor:

“Bu nedenin temeli satış, pazarlama ve UX’te yatıyor. Ekonominin farklı kesimlerinden geliyoruz, ancak her zaman ağırlıklı olarak müşterilere odaklandık ve onların ihtiyaçlarını karşıladık. Uzun vadeli başarının anahtarının bu olduğunu düşünüyorum.”

Next Earth’ün kullanıcılarına olan bağlılığı ve daha iyi bir gelecek yaratmaya odaklanması, ona metaverse alanında güçlü bir oyuncu olma şansı veriyor.

10-15 Yıl Sonra Geleceğin Metaverse Dünyası
10-15 Yıl Sonra Geleceğin Metaverse Dünyası

Meta veri deposunun şu anki günleri, İnternet’in ilk günlerine çok benziyor: Heyecan verici, potansiyel dolu ve çok fazla büyüme için yer var. 10-15 yıl içinde çok farklı bir metaverse görmeyi bekleyebiliriz.

Gabor Retfalvi’ye göre, metaverse gelecekte çok farklı görünecek.

“Etkileşimin daha önce hiç olmadığı kadar yüksek olduğu, tam ölçekli, yüksek kaliteli AR/VR uyumlu, birbirine bağlı, birlikte çalışabilir bir platform hayal ediyoruz. Ayrıca Metaverse’in ademi merkeziyetçilik, kullanıcı odaklı içerik oluşturma ve toplam içerik ile daha iyi bir gelecek sunacağına inanmak istiyorum. demokratikleşme.”

Next Earth, kendisini rekabetten ayırmak için topluluk ve çevresel hayır kurumuna odaklanarak bu gelecekteki metaverse’in ön saflarında yer almak istiyor.

Vizyon: Etki

Next Earth için vizyonu sorulduğunda, Retfalvi şunları söyledi:

“Misyonumuz, bu fırsatı en üst düzeye çıkarmak ve Metaverse ve onun aracılığıyla yaşamımız ve gezegenimiz üzerinde mümkün olan en iyi ve en büyük etkiye sahip olmaktır.”

Retfalvi, metaverse ve fiziksel dünyayı farklı kavramlar olarak görmez. Onlar sadece bir araya gelen iki uçak ve bu gücü iyilik için kullanmak bize kalmış. Bu nedenle, meta veri deposu için ütopik bir gelecek istiyorsak, erken başlamak ve dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmak çok önemlidir.

Bu felsefe, Next Earth’ün kalbinde yer alır. Sadece daha iyi bir oyun dünyası kurmaya güvenemeyiz; gerçek dünyayı daha iyi hale getirmek için o dünyayı kullanmalıyız. Meta evrendeki eylemlerimizin fiziksel dünyadaki insanları nasıl etkileyeceğini düşünmemiz gerekiyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu