Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriNEAR Protocol (NEAR)Solana (SOL)Terra (LUNA)

Geçen Yıl NEAR, Solana ve Terra Tam Zamanlı Geliştiricilerde En Çok Büyümeyi Gördü

Forbes’tan Jeff Kauflin, ElectricCapital’in 2021’de hangi blok zincirlerin en çok geliştiriciyi çektiğini gösteren raporuna giriyor.

Electric Capital, her bir platformda kaç geliştiricinin çalıştığını tahmin etmek için geliştiricilerin kodlarını depoladığı çevrimiçi bir depo olan GitHub’dan gelen verileri derledi. Ancak, özel olarak yazılan kod GitHub tarafından yakalanamadığından, verileri toplam geliştirici sayısını olduğundan daha az tahmin ediyor.

Electric Capital araştırma verileri, kripto para platformları üzerinde aktif olarak çalışan geliştiricilerin sadece bir yılda 8.000’den 18.000’e çıkmasıyla kripto endüstrisinin büyümesini kanıtlıyor.

Bu rakam, Electric Capital tarafından 500.000 kod seti ve 160 milyon kod güncellemesini analiz ettikten sonra geliyor.

Kripto odaklı girişim şirketi Electric Capital’in yönetici ortağı Avichal Garg şunları söyledi:

“Geliştiriciler oldukça rasyonel olma eğilimindedir. Onlar bu gerçek bir yararı da vardır ile oynayabilir şey varsa, geliştiriciler o şeyi bulmak gitmek için bu yeteneği var,” O bir kripto ağda çalışan geliştiriciler sayısını görüntüleyen değeri oluşturulur ve tahakkuk edilecek nerede önde gelen göstergesi olarak”; önümüzdeki on yıl içinde.”

Verilere bakıldığında, Electric Capital, araştırma 1.300 tam zamanlı geliştiricinin üzerinde uygulamalar oluşturmakla meşgul olduğunu bulduğundan, Ethereum’un tüm platformlara liderlik ettiğini buldu. Polkadot 529 ile ikinci olurken, ardından Cosmos 303, Solana 228, Bitcoin 217, Near 137, Cardano 118, Kasuma 110, Tezos 86 ve Binance akıllı zincirinin 21 Aralık itibariyle 84 aktif geliştiricisi vardı.

NEAR - SOLANA - TERRA
NEAR – SOLANA – TERRA

Tam zamanlı geliştiricilerdeki büyüme açısından, Solana (SOL), Near Protocol (NEAR) ve Terra (Luna) yüzlerce geliştiriciyi cezbetti ve birçok kripto gurusunu şaşırttı. Terra aktif geliştiricileri %313 artarken, Solana ve Near aktif geliştiriciler sırasıyla %307 ve %291 arttı.

Dikkatinizi Çekebilir: Monero Geliştiricileri Gizlilik Algoritmasındaki ‘Önemli’ Hatayı Açıkladı

Near - Solana - Terra
Near – Solana – Terra

Solana ve Near, kendi sistemlerinde uygulama geliştirmeyi kabul eden yazılım geliştiricilere hibeler sunmalarıyla ünlüdür.

Solana üzerine inşa edilen çeşitli uygulamalar, kripto ticaret borsaları ve borç verme ürünlerinden müzik uygulamalarına kadar, hepsi büyük bir popülerlik kazanmıştır.

Araştırma, geçen yıl sektöre giren her dört yeni kripto geliştiricisinden birinin Ethereum üzerine inşa etmeyi seçtiği için Ethereum’un hala geliştiricilerin en iyi seçimi olduğu sonucuna varıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu