Bitcoin HaberleriHaberler

GBTC fiyatı 12.000 dolara düştü

Grayscale'in bitcoin oranı - GBTC - 12.000 dolara düştü. Varlık, genel piyasaya kıyasla önemli bir iskontoyla işlem görüyor. Grayscale'in Spot Bitcoin ETF'sinde Neler Oluyor?

Grayscale’in Bitcoin döviz kuru – GBTC – 12.000 dolara düştü. Bu, 19.000 $ değerindeki BTC oranına kıyasla önemli bir indirim – %34 -.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

İndirim, piyasa değeri ve Grayscale güveninin serbestçe işlem gören bir Bitcoin ETF’ye dönüşebileceğine dair haberler arasında yükseliyor. Grayscale’in spot bir Bitcoin ETF başlatma başvurusunu onaylama fikri, ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) komiseri Hester Peirce tarafından destekleniyor. Yorumlarından birinde, komisyonu, bu formatta borsada işlem gören bitcoin fonlarını başlatmayı tüm katılımcılara kategorik olarak reddetmeyi bırakmaya çağırıyor.

6 Temmuz, komisyonun karar vermesi için son tarih olmaya devam ediyor. SEC Başkanı Gary Gensler’in bir meslektaşının çağrılarına kulak verip vermeyeceği bilinmiyor.

SEC, Gri Tonlama lehine karar verirse, bu, ABD pazarındaki spot Bitcoin ETF’lerinin başlangıcı olacak ve arbitraj ticareti için yeni fırsatlar yaratacaktır. Bu sonuçla birlikte mevcut indirimin de düşme ihtimali var.

Grayscale’in bitcoin varlıklarının azaldığı biliniyor. Şubat 2021’deki zirvesinde, güvenin yönetimi altında 655.000 BTC vardı. Şimdi bu rakam 639.000 jeton.

Grayscale, Kanada ve İngiltere düzenleyici onaylı ETF’leri ve ETP’lerinden artan rekabetle karşı karşıya kaldığından, tröstün kripto para birimi hisselerine (GBTC) olan talep daralıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu