Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriPolkadot (DOT)

Gavin Wood, Polkadot’un Geleceğini Tasarlamak İçin Daha Fazla Geliştirici Arıyor

Gavin Wood, Polkadot'un Geleceğini Tasarlamak İçin Daha Fazla Geliştirici Arıyor

Gavin Wood, kripto alanındaki en umut verici yeni nesil projelerden biri olan Polkadot blok zincirinden kendisine yardımcı olacak Parity Technologies’e daha fazla geliştirici çekmek isteyen bir işe alım çılgınlığına gidiyor . Bu, Electric Capital tarafından aylık aktif geliştirici sayısında Polkadot’un Ethereum’un yanında gösterilmesinden hemen sonra mükemmel bir zamanda geldi .

Wood, geliştirici topluluğuna Twitter aracılığıyla ulaştı ve burada yaklaşık 300.000 takipçiye şu anda araştırma ve prototip oluşturma üzerinde çalışmak üzere adaylarla görüştüğünü söyledi.

Yeni işe alınanlar, Wood’un hikayesinde kritik bir dönemeçte olan Polkadot’un geleceğini şekillendirmesine yardımcı olacak. 2021’de, beş yaşındaki proje nihayet ilk parachain’lerinin piyasaya sürülmesiyle en büyük vaatlerinden birini yerine getirerek, yatırım topluluğunun artan ilgisinin ortasında blok zinciri birlikte çalışabilirlik hayalini hayata geçirdi.

Wood’un Medium’daki yakın tarihli bir gönderide açıkladığı gibi , 2021 yılında Polkadot’un etkileyici bir başarı listesi hazırladığını gördü . Aralık ayında Acala, Astar, Clover, Moonbeam ve Parallel Finance olmak üzere ilk beş parachain’i piyasaya sürmenin yanı sıra, şimdi Polkadot için canlı bir kanarya ortamı olan Kusama da dahil olmak üzere tüm ağında onlara hizmet veren üç milyondan fazla kullanıcı hesabına ve 6.000 doğrulayıcıya sahip.

Dikkatinizi Çekebilir: Merkez Bankaları, Özel Para Birimlerinin Baş Döndürücü Hızına Yetişemiyor

Polkadot, geçtiğimiz yıl çeşitli tekliflere oy veren yerel kripto para birimi DOT’un 200.000’den fazla sahibiyle topluluğunu da önemli ölçüde büyüttü. Resmi web sitesi iki milyondan fazla sayfa isabeti gördü ve Twitter takipçi sayısı bir yıl öncesine göre on kat artarak bir milyondan fazla takipçiye ulaştı.

Projenin hızlı yükselişi, değiştirmeye çalıştığı ana blok zincirlerinden birinin büyümesiyle son derece iyi kıyaslanıyor. Electric Capital tarafından bu ay yayınlanan bir rapor, Polkadot’un kendi tarihinin benzer aşamalarında oldukça başarılı Ethereum blok zincirinden bile çok daha hızlı büyüdüğünü gösteriyor. Örneğin, ilk kod taahhüdünü takip eden günlerde Ethereum’dan çok daha fazla tam zamanlı geliştiriciyle övündü. Ayrıca Solana ve Terra da dahil olmak üzere diğer popüler ekosistemlerin büyümesini büyük ölçüde geride bıraktı.

Polkadot ayrıca, iki büyük Bitcoin ve Ethereum hariç, diğer kripto projelerinden daha fazla istilacılardan daha fazla para çekiyor. Kripto piyasası araştırma şirketi Messari’nin Kasım ayında yayınladığı bir rapor, DOT’un izlediği 53 risk sermayesi fonu, hedge fonu ve likidite sağlayıcısı arasında en yaygın olarak tutulan varlık olduğunu ve bunların toplamda 21’inin (%39) elinde olduğunu buldu. Bu, DOT’u her biri yalnızca 13 kurumsal yatırımcı tarafından tutulan bir sonraki en popüler varlıklar olan Terra, NEAR ve Ooasis’ten çok daha popüler kılıyor.

Proje, geçtiğimiz yıl çeşitli Substrate kurslarına katılan 1000’den fazla kişi ve mezun olanların %70’i ile şimdiden geliştiriciler arasında büyük bir hit oldu. Polkadot, daha geniş ekosistemini geliştirmek için projeler oluşturan 50’den fazla geliştirici ekibinin ilgisiyle geçen yıl dört hackathon’a da ev sahipliği yaptı.

Wood, Polkadot’un geliştirme ekibini genişletme arayışına başladığında, gelecekten ilham alan istekli aday sıkıntısı olmayacak gibi görünüyor. Polkadot’u Kusama, Ethereum ve diğer blok zincirlerine bağlamak için ilk merkezi olmayan köprülerinin başlatılmasını gerektiren 2022 yol haritası ve her bir para zincirini hızlara ulaşmak için görmeyi amaçlayan kod tabanını optimize etmek için büyük bir çaba ile onlara da umutsuzca ihtiyaç duyulacaklar. parça başına Saniyede 1.000 standart İşlem.

Wood, “Çeşitli amaçlara hizmet eden 150’den fazla zincir geliştirilmekte ve birçoğu zaten test ağlarına sahip olduğundan, tahmin edilecek çok şey var” diye söz verdi. “2022, Polkadot’un hikayesindeki bir sonraki bölümümüzün başlangıcıdır.”

Kendini biraz kodlama dehası olarak gören herkes için, şimdiye kadar kriptonun en başarılı hikayelerinden biri haline gelmek gibi görünen şeyin bir parçası olmak için daha iyi bir zaman olmamıştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu