HaberlerNFT Haberleri

GameStop, NFT platformunun geleceği için kripto şirketleriyle ortaklıklar ve yatırımlar yapmayı düşünüyor

Wall Street Journal‘dan Perşembe günü yayınlanan bir rapor, halka açık oyun perakendecisi GameStop tarafından takip edilen, yeni ortaya çıkan, takas edilemez token (NFT) platformu hakkında yeni ayrıntılar sundu.

Geçen Mayıs ayında GameStop , NFT planlarını açıkladı ve bu çaba için personel kiralama niyetini açıkladı. Journal’a göre , süreç hakkında bilgi sahibi kaynaklara atıfta bulunan GameStop, “20’den fazla” kişiyi işe aldı ve çabayı desteklemek için kripto para birimi endüstrisi girişimleriyle anlaşmalar yapmayı hedefliyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Wall Street Cardano’yu mu izliyor?

Daha önce bildirildiği gibi, zamanın işaretleri, GameStop’un teknoloji uygulamaları için potansiyel bir platform olarak Ethereum’u aradığını gösterdi. Gerçekten de bugün Ethereum, NFT‘ler için en büyük ağdır ve reklamı, Ethereum merkezli Solidity dilini, müstakbel mühendisler arasında arzu edilen bir beceri olarak tanımlamıştır.

Journal’a göre GameStop, “teknolojiyi paylaşmak ve blockchain ve NFT teknolojisini kullanan oyunların yanı sıra diğer NFT ile ilgili projelerin geliştirilmesine ortak yatırım yapmak için iki kripto şirketiyle ortaklık imzalamaya yakın.”

Raporda, “Perakendeci, bir düzine veya daha fazla kripto şirketiyle benzer anlaşmalar yapmayı ve bu yıl onlara on milyonlarca dolar yatırım yapmayı bekliyor.”

Journal’ın raporu, GameStop NFT girişimini, COVID-19 pandemisinin fiziksel vitrinleri üzerindeki etkisi ışığında genel finansal performansını artırmayı amaçlayan bir girişim olarak çerçeveledi. Yine de GameStop, Ocak 2021’de yükselen sözde meme stoklarından biriydi.

Basın zamanında, GameStop hissesinin fiyatı, mesai sonrası işlemlerde yaklaşık yüzde 20 arttı ve Journal’ın raporunda keskin bir şekilde yükseldi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu