HaberlerNFT Haberleri

Gamestop, NFT Marketplace’i Başlatmak İçin Immutable X İle Ortaklar

Gamestop, NFT Marketplace'i Başlatmak İçin Immutable X İle Ortaklar

Her iki şirket de oyun geliştiricilerine ve stüdyolarına yeni NFT pazarı ve Immutable X üzerine inşa etmelerini sağlayacak hibeler sağlayacak 100 milyon dolarlık bir fon oluşturulduğunu duyurdu .

NFT Pazarını Güçlendirmek İçin Değişmez

Gamestop, likidite platformuna erişmek için Immutable’ı kullandı ve Immutable X üzerine inşa etmenin Gamestop’un yeni NFT pazarında uygun fiyatlı, daha hızlı, karbon nötr ve neredeyse sınırsız işlemlere izin vereceğini belirtti. Immutable X, blok zincirindeki tüm işlemler için ek güvenlik sağlayacak Ethereum’a dayalı bir katman-2 protokolüdür.

Dikkatinizi Çekebilir: Polkadot, Sıfır Bilgi Ve Altyapı Geliştirmek İçin Pioneers Ödül Girişimi’ne DOT Olarak 18 Milyon Dolar Tahsis Ediyor: Altcoin Haberleri

Immutable X ile ortaklık, geliştiricilerin önemli ölçüde yüksek işlem oranlarına ve sıfır gaz ücretine veya diğer maliyetlere sahip olmalarını sağlayarak, karbon nötr bir ortamda NFT’lerin ticaretini ve darphanesini yapmalarına olanak tanır.

Oyun Topluluğundan Karışık Tepkiler

Gamestop’un NFT alanına girmesi, memnuniyetsizliklerini sosyal medyada dile getiren birkaç oyun geliştiricisini ve hardcore oyuncuyu yabancılaştırabilir. Bu birey grubuna göre, NFT’ler aldatıcıdır veya nakit kapma amaçlıdır. Gamestop’un kendi müşterilerinin nasıl tepki vereceği henüz görülmese de, birkaç yatırımcı bu yeni mülkiyet türünü benimsedi.

Gaz Ücretlerini Önemli Derecede Düşürmek

Gamestop, önemli ölçüde yüksek gaz ücretleri nedeniyle NFT’lerin ve blok zinciri oyunlarının şu ana kadar çok fazla başarı elde etmediğine inanıyor. 5 dolarlık bir işlem için 50 dolarlık bir gaz ücreti, kullanıcıları herhangi bir satın alma yapmaktan caydırmak zorundadır. Immutable X ile Gamestop, NFT’lerle ilişkili yüksek gaz ücretleri olmadan Ethereum’un NFT ekosistemine erişmeyi umuyor.

Gamestop’un NFT pazarı, geliştiricilerin, oyuncuların oyun içi varlıkları sorunsuz bir şekilde satın almalarını, satmalarını veya takas etmelerini sağlayacak gelişen oyun içi ekonomiler yaratmalarını sağlayacak. Immutable, Starkware’in StarkEx sıfır bilgi kanıtı teknolojisini kullanır. Bu, Immutable X’in binlerce işlemi tek bir işlemde birleştirmesini sağlar. Karbon ayak izi daha sonra ortaklar Trace And Cool Effect aracılığıyla dengelenir. Immutable X, Gods Unchained, Guild of Guardians, Playco, TikTok, Ember Sword ve daha pek çok oyunla halihazırda birçok ortaklığa sahiptir.

Ortaklık Çevresinde Önemli Heyecan

Gamestop ile ortaklık hakkında konuşan Immutable Kurucu Ortağı Robbie Ferguson, şunları söyledi:

“Immutable, oyunculara gerçek gücü desteklemek için GameStop ve önde gelen oyun yayıncılarıyla çalışmaktan heyecan duyuyor. Oyun oynamak artık müzik ve filmlerin toplamından daha büyük – ancak oyuncuların yatırdığı zaman ve değer gerçek ekonomik değere dönüştürülemez. GameStop, Immutable ile ortaklaşa olarak, bir sonraki oyun paradigması için nihai hedef olarak kendisini sağlamlaştırma potansiyeline sahiptir; Oyun içi öğelerin izinsiz olarak sahiplenilmesini sağlayan ve oyunculara zamanları için değer veren gerçek oyun içi ekonomiler. GameStop’un NFT pazarı, 50 milyondan fazla kullanıcısına ve onu kullanan her geliştiriciye inanılmaz derecede güçlü bir topluluğun gücünü getirecek ve teknolojimiz bunu yapmayı daha hızlı, daha kolay ve daha uygun maliyetli hale getirecek ve aynı zamanda %100 karbon nötr olacak. ”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu