HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

GameStop Hisseleri NFT Marketplace Lansmanından Sonra %20 Arttı, Kripto Ortaklıkları Haberleri

GameStop’un hissesi, NFT pazarına ilişkin bir raporla %7 daha fazla yükseldi. Haber araştırması, “Bu video oyunu perakendecisi, yakında değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) için bir pazar başlatacak” iddiasında bulundu. Bu haberin hemen ardından GameStop’un hisse fiyatı %20 arttı.

GameStop, iki kripto şirketiyle ortak ortaklıklar kurmaya hazır. Bu ortaklık mekanizması paylaşılacaktır. Ayrıca GameStop, blockchain ve NFT teknolojisine dayalı oyunların gelişimine ortak yatırım yapacak.

CEO’nun GameStop için NFT Planları
GameStop’un son kazanç çağrısı sırasında, İcra Kurulu Başkanı ve Direktör Matt Furlong, karşılıksız tokenleri ve kriptoyu kucaklayan planları tartıştı.

Aralık 2021’de Furlong, “Blockchain, NFT’ler ve Web 3.0 oyunlarında ortaya çıkan fırsatları sürekli olarak analiz ediyoruz” dedi.

Birkaç ay önce, İnternet araştırmacıları “NFT planları” ve “Web 3.0” içeren şirket iş tanımlarını algıladılar. Video oyunu perakendecisi, bir NFT pazarı için yaratıcılara dilekçe veren GameStop URL’si ile ilgiliydi. Web sitesine göre, “GameStop NFT pazarında yaratıcı olmayı isteyin.”

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin, Ethereum, Metaverse Belirteçleri Haftasonu Kripto Rallisinden Sonra Daha Fazla Battı

Yahoo Finance, video oyunu perakendecisine bir yorum için başvurduğu için hala bir yanıt bekliyor. 2021’de GameStop, perakende yatırımcılar arasında tercih edilen “meme” hissesiydi. Son derece belirsiz hisse, 2021’de ‘en çok aranan hisse senedi’ arasında 3. sırayı aldı. Tesla (TSLA) ve AMC’yi (AMC) geride bıraktı. Cuma günü, AMC’nin hisseleri Cuma sabahı yaklaşık %5 artışla açıldı.

GameStop, Geri Dönüş Planlarından Geçiyor

Bildirildiğine göre GameStop, Başkan Ryan Cohen yönetiminde bir geri dönüş planıyla ertelenmişti. Ryan Cohen aynı zamanda e-ticaret platformu Chewy (CHWY) kurucu ortağıdır.

Perakende tüccar kalabalığı tarafından popüler olarak “Papa Cohen” olarak adlandırılan Cohen, bu stratejiyi %100 gizli tuttu.

Şirketin Haziran 2021’deki bir araya gelmesi sırasında Cohen, “Perakende alanında hiç kimsenin dokunmadığı yeni, benzersiz bir şey yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.
Başa dön tuşu