HaberlerKripto Para Haberleri

FTX, kriptoda borç veren Celsius’u devralmak için anlaşmadan çekildi

Kripto para borsası FTX, şirketi satın alması karşılığında sorunlu kripto kredi sitesi Celsius'a finansal destek sağlamayı düşünüyor.

FTX yetkilileri Celsius’un mali durumunu inceledikten sonra şirketin bilançosunda yaklaşık 2 milyar dolarlık bir açık keşfetti. FTX, işbirliği için hiçbir umut olmadığına karar vererek devralmayı terk etti.

FTX’in Celsius’u almayı reddetmesinin ardından, borsa devi, çabalarını rakip Celsius kripto borç veren BlockFi’yi satın almaya odaklamaya hazırlanıyor. FTX, şirkete 250 milyon dolarlık bir döner kredi limiti sağladıktan hemen sonra platformu 25 milyon dolara satın alma fırsatından yararlanmak istiyor.Aynı zamanda, platformun piyasa değeri birkaç olarak tahmin ediliyor. milyar dolar ve BlockFi yönetimi, anlaşmanın kesinlikle 25 milyon dolara gerçekleşmeyeceğini garanti ediyor.

Mali sorunlarına rağmen, Celsius ekibi geliştirme planları konusunda neredeyse tamamen sessiz kalıyor. Son resmi güncelleme, şirketin amacının “hala likidite ve operasyonları istikrara kavuşturmak olduğunu, ancak bu sürecin zaman alacağını” belirttiği 19 Haziran’da borsa tarafından yayınlandı.

Geçen gün, ABD kolluk kuvvetlerinin Celsius CEO’su Alex Mashinsky’nin İsrail’e gitme girişimini engellediği öğrenildi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu