Haberler

FTX Exchange BlockFi’yi Satın Aldı, Sonraki Hedefini Açıkladı: Madencilik Sektörüne Girmek

FTX Exchange BlockFi'yi Satın Aldı, Sonraki Hedefini Açıkladı: Madencilik Sektörüne Girmek

FTX, kripto kış dönemi için bir kriz karşıtı strateji seçti. Kripto para borsası, kendilerini zor durumda bulan şirketleri aktif olarak satın alıyor, eğer onlarla birleşirse iş çeşitliliğini genişletiyor.

DeFi endüstrisindeki kriz, FTX’in önce CeFi platformu Celsius’u hedef almasıyla benzer bir fırsat yarattı, ancak 2 milyar dolarlık bir finansal “deliğin” keşfedilmesi, böyle bir satın alma işlemini karlı bir varlıktan ziyade fahiş bir yük haline getirecekti.

Ardından kripto para borsası, en çok etkilenen şirketlerin “listesinde aşağı indi”. Celsius’un ortakları arasında BlockFi de vardı. Bu en büyük hizmetin bilançosundaki finansal “delik” 400 milyon dolarlık çok mütevazı bir büyüklüğe sahip, ancak ABD düzenleyicisiyle ilgili sorunlar CeFi platformunu risk sermayesi çekme fırsatından mahrum etti.

Sonuç olarak, BlockFi’nin işinin değeri 5 milyar dolarlık değerlemeden 680 milyon dolara düştü. FTX dün şirketi 240 milyon dolara satın almak için şirketle bir anlaşma imzaladı. BlockFi likiditesini karşılamak için 400 milyon dolarlık bir kredi daha alacak.

Kripto kışından en çok etkilenen sektör kripto para madenciliği oldu. FTX sahibi Sam Bankman-Fried, Bloomberg sayfalarından madencilere halka açık bir şekilde hitap etti. Borsa, mali sorunlar yaşayan çiftliklerin satın alınmasını değerlendirmeye hazır.

Blockchain istatistiklerine bakılırsa madenciler aktif olarak Bitcoin satıyorlar. Crypto winter, Mayıs ayında cüzdanlarını 195.000 BTC boşalttı. Bu, yabancı sermaye girişinin olmadığını gösterir.

Daha önce Coinfili.com editörleri, hatırlayın FTX Kripto para borsasının Celsius şirketini almaktan vazgeçtiğini bildirmişti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu