Altcoin HaberleriHaberler

FTX Borsa Tokeni 900 Milyon Dolarlık Finansman Turundan sonra %12 Yükseldi

Hong Kong merkezli kripto borsası FTX, son zamında 900 milyon dolar kazandıktan sonra şimdi 18 milyar dolar değerinde.

Fonların çeşitli birleşme ve satın almalar için kullanılacağı bildiriliyor – borsa CEO’su Sam Bankman-Fried’in çok aşina olduğu bir şey.

Nisan ayında borsa , Miami Heat NBA franchise’ı ile basketbol takımının stadyumunun FTX Arena olarak yeniden adlandırılmasını da içeren 19 yıl, 135 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığını duyurdu . Ardından Haziran ayında FTX, en büyük e-spor takımı TSM ile 210 milyon dolar karşılığında iki anlaşma daha imzaladı ve MLB’nin resmi kripto sponsoru oldu.

Bankman-Fried henüz yeni, multi-milyon dolarlık anlaşmalar ilan etmedi, ancak gözü geleneksel finansta. CEO’nun Goldman Sachs’ı satın aldığı belirtilse de, örneğinin aşırı olduğunu söyledi . Bunun yerine, FTX’in hizmetlerini ve kullanıcılarını büyütmeye yardımcı olacak satın almalara odaklanmak istiyor.

FTX’in bir sonraki hamlesini çevreleyen spekülasyonlara rağmen, yerel tokeni FTT, dünkü haberlerin ardından %12’nin üzerinde seyretti.

FTX’in yerel kripto jetonu nedir ?

FTT, FTX’in borsa ile işlem yaparken ve etkileşim kurarken ek avantajlardan yararlanmak için kullanılabilen yerel kripto para birimidir.

Örneğin, 100$ değerinde FTT’niz varsa, işlem ücretlerinde %3 indirimden yararlanabilirsiniz. Borsa aynı zamanda kullanıldığında ücretsiz NFT’ler, airdrop’lar, diğer yatırımcıları katılmaya davet ettiğinizde daha yüksek tavsiye oranları ve daha fazlasını içeren bir dizi başka bonusla birlikte gelen bir stake hizmeti sunar.

Basın zamanında, token 27.00 doların hemen altında işlem görüyor ve bu da aydaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %57,3 düşüşte. İlginç bir şekilde, dolaşımdaki tüm tokenlerin toplam değerini belirleme ölçütü olan tamamen seyreltilmiş değerlemesi 9 milyar dolardan biraz fazla. 

Şirketin FTX değerinin sadece yarısı kadar olan fark, hisse senedi ve jetonların açıkça aynı şeyler olmadığını hatırlatıyor. 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu