Ekonomi HaberleriHaberler

FTX, 60’tan fazla yatırımcıdan toplam 900 milyon dolar topladı.

Fonlar büyük ölçüde birleşme ve satın almalara harcanacak.

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto para borsası FTX, Sequoia Capital, Paradigm ve Coinbase Ventures gibi yatırımcılarla bir finansman turunda 900 milyon dolar topladı.

2019 yılında kurulan şirketin değeri 18 milyar dolar. 60’tan fazla yatırımcı, şimdiye kadar bir kripto borsası için en büyük olan B Serisi bağış toplamaya katıldı.

“[Bir çok iş vardı. Gerçekten daha önce,”dedi Bankman-Fried olmadığını, özellikle dış ekosistemin, ilişkiler bir çok oluşturma açısından kapalı ödeyecek Ama görünüşe Şifresini .

FTX, son aylarda güçlenerek güçlendiğini söyledi. Gelirler 2021’de on kattan fazla arttı ve şu anda bir milyondan fazla kullanıcı, günlük ortalama 10 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahip platformu kullanıyor.

Bankman-Fried, şirketin fonların büyük kısmını birleşme ve satın almalar için kullanmayı planladığını ve onu dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri haline gelmek için birinci sınıf bir konuma yerleştirdiğini söyledi.

Hayır, FTX Goldman Sachs’ı satın almıyor

Yakın tarihli bir Financial Times röportajında, 29 yaşındaki milyarderin, FTX’in, ABD bankacılık devi Goldman Sachs gibi yerleşik bir finans kuruluşunu, bunun için fonlar bulunduğunda satın almayı düşünebileceğini söylediği aktarıldı.

Ancak Bankman-Fried, FTX’in satın almasının mantıklı olabileceği bir dizi geleneksel finans şirketi olmasına rağmen, “Goldman’ın onlardan biri olacağını düşünmüyorum. Bence bu oldukça büyük bir şirket. hedef olarak.”

FT’nin seçtiği örnek aşırı bir örnekti, dedi. “Satın almak isteyebileceğimiz bazı şirketlere baktığınızda  ki bu gerçekten gelişmeye yardımcı olabileceğini düşünüyoruz  ürün tabanımızı, kullanıcı tabanımızı, bunlar çok daha büyük bilet kalemleri, bu yüzden bence bu açık ara büyük olasılıkla fon kaynağı. ”

Bankman-Fried, Hong Kong merkezli borsanın kısa süre önce ABD’ye genişleme planlarını özetlediğini ve dolayısıyla düzenleyici ve lisans alımlarının başka bir potansiyel satın alma yolu olduğunu söyledi. Ve yeni fonlar ve FTX’in ilan ettiği hızlı geri dönüş kültürüyle, süreci tamamlamak için bir yıl ayırdı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu