HaberlerKripto Para Haberleri

FTX, 2 Milyar Dolarlık Kripto Girişim Fonunu Başlattığını Duyurdu

FTX, 2 Milyar Dolarlık Kripto Girişim Fonunu Başlattığını Duyurdu

Sam Bankman-Fried liderliğindeki borsa, yeni fona liderlik etmek için Amy Wu’da ipleri eline aldı.

Web3 Ve Blockchain Üzerinde Çalışan Ekipler İçin Bir Fon

Yeni fon, yönetimi altındaki 2 milyar dolarlık varlıkla piyasaya çıkıyor. Bunlar, Web3’te projeler oluşturan veya blok zinciri alanında çalışan ekiplere tahsis edilecektir. Fon, çeşitli geliştirme aşamalarındaki projelere yatırım yaparken, aynı zamanda FTX tarafından oluşturulan geniş ağdan yararlanarak projelere gelişimleri sırasında herhangi bir noktada ihtiyaç duyabilecekleri herhangi bir stratejik desteği sağlayacak. FTX Ventures, Paradigm’in Kasım ayında açıklanan eşi görülmemiş 2,5 milyar dolarlık kripto fonuna yaklaşıyor.

Fon hakkında konuşan Sam Bankman-Fried, şunları söyledi:

FTX’teki yatırımcılarımız, büyümemizi ve gelişmemizi desteklemede derin bir etki yarattı. FTX Ventures’ta da aynısını yapmaya çalışıyoruz ve teknolojideki en parlak beyinleri ve çığır açan yenilikleri bulmaktan heyecan duyuyoruz.”

Amy Wu’yu Gemiye Getirmek

Bankman-Fried, Lightspeed Venture Partners’ın eski ortağı Amy Wu’yu fonun arkasındaki ekibe liderlik etmesi için görevlendirdi. Wu, Lightspeed’in kripto ve oyun yatırımlarına odaklandı. FTX borsasındaki Bankman-Fried ve diğerlerinden övgüyle bahsetti ve onları “finansal hizmetler endüstrisini bozan en zeki insanlardan bazıları” olarak nitelendirdi.

Duyuru hakkında konuşan Bayan Wu, şunları söyledi:

“Sam ve finansal hizmetler endüstrisini alt üst eden en zeki insanlardan bazılarıyla birlikte çalışmak üzere FTX’e katılmaktan heyecan duyuyorum. FTX Ventures ile nesiller boyu iş kuran girişimcileri desteklemeyi amaçlıyoruz. Web3 oyunları ve ana akım izleyicileri ekosisteme getirme yeteneği konusunda özellikle heyecanlıyız.”

FTX Tarafından İlk Baskın Değil

FTX , Temmuz ayında 900 milyon dolar toplamayı başardığında 18 milyar dolar değerindeydi. FTX Ventures daha yeni duyurulsa da, FTX , halihazırda birkaç projeye yatırım yapmış olduğu için dijital varlıklar alanına yatırım yapmaya yabancı değil. FTX’in en dikkate değer yatırımlarından biri, 100 milyon dolarlık bir finansman girişiminde yer aldığı Kasım 2021’de yapıldı. FTX , Web3 oyun fonunu başlatmak için Solana Ventures ve Lightspeed Venture Partners ile ortaklaşa girişime katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir: Tether, Ethereum Üzerindeki 160 Milyon Dolarlık Kara Listedeki USDT’yi Dondurdu

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu