Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

FOMO Pay, Singapur Devleti’nden ilk kripto lisansı alan Şirket

FOMO Pay, bugünden itibaren Singapur’dan düzenlenmiş üç faaliyeti yürütmek için yeni lisanslar verildiğini söyledi: Ticari Satın Alma Hizmeti, Yurtiçi Para Transferi Hizmeti ve kripto para birimleri için geçerli olan Dijital Ödeme Simgesi (DPT) Hizmeti.

DPT Hizmet lisansı, sahibinin kripto para birimleri ve Singapur’un gelecekteki merkez bankası dijital para birimi (CBDC) dahil olmak üzere dijital ödeme belirteçleriyle işlemleri kolaylaştırmasına olanak tanır. Diğer iki lisans, FOMO Pay’in Singapur’da yerel para transferi hizmetlerini yürütmesine ve ayrıca satıcılar için çevrimiçi ve çevrimdışı ödemeleri işlemesine izin verecek.

ilgili içerik : İngiltere’nin ‘Yerel Para Birimleri’ Kriptoya Gidiyor

Lisanslarla FOMO Pay, Ödeme Hizmetleri Yasası (PS Yasası) kapsamında düzenlenen yedi faaliyetten dördünü gerçekleştirebilecek. Şirket daha önce bir Sınır Ötesi Para Transferi Hizmeti lisansı almıştı. Şirket, lisansların, Singapur ve bölgedeki büyük şirketlerin yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ’ler) içeren müşterileri için ödeme hizmetleri paketini genişletmesine yardımcı olacağını söylüyor.

FOMO Pay, 2015 yılında kuruldu ve çevrimiçi ve çevrimdışı yatırımcıların e-cüzdanlar ve kredi kartları dahil olmak üzere dijital ödeme yöntemlerine bağlanmasına yardımcı olarak başladı. Bugün şirket perakende, telekom, turizm ve konaklama, yiyecek ve içecek (F&B), eğitim ve e-ticaret sektörlerinde 10.000’den fazla tüccara hizmet vermektedir.

ilgili içerik :  Bitcoin Bir Baloncuk mu?

FOMO Pay’in dijital ödeme jetonu hizmeti sağlama lisansı, Singapur tarafından Avustralya kripto para borsası Independent Reserve ve DBS Vickers gibi başvuru sahiplerine yönelik bir dizi ana onay bildirimini takip ediyor., Singapur’daki DBS Bank’ın aracılık kolu. Ocak 2020’de yürürlüğe giren bir yasaya göre, kripto para borsaları da dahil olmak üzere dijital token ödeme hizmetleri sağlayıcılarının lisanslanması gerekiyor. Singapur Para Otoritesine göre, dijital ödeme jetonu hizmet sağlayıcıları tarafından 170 lisans başvurusu yapıldı. Binance, Coinbase ve Gemini gibi kripto para borsaları şu anda Singapur’da geçiş düzenlemelerinin bir parçası olarak bir muafiyet kapsamında faaliyet gösteriyor

ilgili içerik : Singapur merkezli bir yatırım şirketi Kripto Para Madenciliği yapacak

Daha fazla kripto para haberleri için takipte kalınız.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu