Haberler

Finans devi Fidelity Kurumsalların Altcoin Talebini Karşılamak için Kripto Para Birimini Büyütüyor

10 trilyon dolarlık varlık yöneticisi Fidelity Investments‘ın kripto odaklı bir kolu olan Fidelity Digital AssetsBitcoin‘in (BTC) ötesinde dijital varlıklara yönelik hızla artan kurumsal talebi karşılayabilmek için kadrosuna yaklaşık 100 yeni çalışan eklemeyi planlıyor.

Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop dün Bloomberg’e verdiği demeçte, “[Geçen yıl], pandemi başladığında hızlanan Bitcoin’e olan ilgi göz önüne alındığında, alan için gerçek bir atılım yılıydı .” “Ether’e daha fazla ilgi gördük, bu yüzden bu talebin önünde olmak istiyoruz.”

Bu noktaya kadar Fidelity Digital, müşterilerine yalnızca Bitcoin ile ilgili saklama, alım satım ve diğer hizmetleri sunuyordu. Bununla birlikte, BTC’nin fiyatı 63.000 $ civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı ve Ethereum (ETH) bu yılın başlarında 4.300 $’ın üzerine çıktığı için, kurumsal yatırımcılar da bakışlarını altcoinlere çevirdi.

“Bitcoin birçok kurumun giriş kapısı oldu. Jessop, hem yeni hem de mevcut Fidelity müşterilerinin son zamanlarda bir “ilgi çeşitliliği” gösterdiğini ekleyerek, artık uzayda başka neler olup bittiğine dair gerçekten bir pencere açıyor.

Örneğin, geçmişte Fidelity Digital’in müşterilerinin çoğunluğunu aile ofisleri ve riskten korunma fonları oluşturan Jessop, ancak çeşitli emeklilik danışmanları ve şirketler de kripto para birimlerini bir varlık olarak tutmak istedikleri için bu liste genişliyor.

Fidelity’nin Kripto Para Biriminin genişlemesi

Planlanan yeni çalışanların eklenmesiyle, Fidelity Digital’in kadrosu yaklaşık %70 oranında genişletilecek. Jessop, firmanın şu anda Dublin, Boston ve Salt Lake City‘de teknoloji ve operasyon uzmanları aradığını da sözlerine ekledi. Firma, onların yardımıyla yeni ürünler sunmayı ve ETH gibi daha fazla kripto para birimini kadrosuna eklemeyi planlıyor.

Şirket ayrıca hafta boyunca kripto ticaretinin kullanılabilirliğini genişletmeyi planlıyor.

Haziran ayının sonlarında Fidelity Investments, yeni bir kripto para birimi ticaret platformu başlatmak için küresel profesyonel aracılar firması TP ICAP ve İngiltere bankacılık devi Standard Chartered ile bir araya geldi .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu