HaberlerNFT Haberleri

FF3, Film Yapımcılarının Filmleri NFT’lerle Finanse Etmesine İzin Vermek İstiyor

FF3, Film Yapımcılarının Filmleri NFT'lerle Finanse Etmesine İzin Vermek İstiyor

  • Koleksiyon gibi standart avantajlara ek olarak, bazı NFT’ler filmin gelirinden pay alma hakkını da içerecek.
  • Yenilik, film endüstrisindeki NFT’lere artan ilgi dalgasının bir parçasıdır.

Bağımsız film yapımcılarının projelerini NFT satışlarıyla finanse etmelerini sağlayan bir platform olan FF3, ilk film finansmanı projesini bu ayın sonunda başlatacak. “Kışın Ölüleri” başlıklı zam, film endüstrisinde NFT finansmanına yönelik daha büyük bir ilgi dalgasının parçası.

Bağımsız Film Yapımcıları İçin Bir Destek

Londra merkezli bir eğlence finansman grubu olan Goldfinch, diğer faydaların yanı sıra filmin fikri mülkiyeti üzerinde kısmi mülkiyet hakları veren NFT satışları yoluyla bağımsız film yapımcılarını finanse etmek için bir platform olan FF3’ün piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Dikkatinizi Çekebilir: Shiba Inu’nun Balinalar Arasındaki En Büyük Holding Unvanı FTT Token Tarafından Şaşırtıcı Bir Şekilde Alındı

Platform aracılığıyla jeton sahipleri, posterler, yönetmen notları ve senaryolar gibi koleksiyonlardan önemli film yapımcılarına erişim gibi daha özel avantajlara kadar çeşitli NFT katmanlarına erişebilecekler. Ek olarak, bazı NFT’ler, projenin fikri mülkiyeti üzerinde sahiplik haklarını içerecek ve bu da sahiplerine filmin gelirinde bir pay hakkı verecek. Sahipler ayrıca NFT’leri ikincil piyasada yeniden satabilecekler, böylece film yapımcıları ve token sahipleri için devam eden telif hakları sağlanacak.

FF3 platformunda piyasaya sürülen ilk film, Stephen Graves’in korku gerilim filmi The Dead of Winter . Finansman turunu 24 Ocak’ta FF3’te başlatacak.

Goldfinch’e göre film yapımcıları, şeffaf mülkiyet, birden fazla gelir akışına erişim, kripto para biriminde finansmana erişim ve ikincil piyasa satışları yoluyla telif ödemeleri dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle bundan faydalanıyor.

FF3’ü finanse eden First Flights programının kurucusu Nick Sadler, bir basın açıklamasında bağımsız film yapımcılarının orijinal içeriği finanse etmeye çalışırken tipik olarak yaşadıkları zorluğu vurguladı. dedi ki:

“Gelişmekte olan ve yerleşik bağımsız film yapımcılarının içeriklerini geliştirmeleri, finanse etmeleri ve dağıtmaları için sınırlı seçenekler var, bu da film yapımcılarının fikirlerinin mülkiyetini ve kontrolünü feda etmek veya değerli bireyler, konular bırakabilecek modern dağıtım ve finansman yapılarının dışına çıkmak arasında seçim yapmaları anlamına geliyor. ve temalar finanse edilmemiş ve yeterince temsil edilmiyor.”

Sadler, topluluk oluşturmaya odaklanan First Flights için filmleri finanse etmek için Web3 teknolojisini kullanmanın “doğal bir evrim” olduğunu söyledi ve teknolojide potansiyel gördüğünü ekledi.

Goldfinch COO’su Phil McKenzie’ye göre, projede bir DAO da olabilir. “Vizyonumuz, patronlar ve içerik oluşturucuların film içeriği oluşturması, oluşturması ve dağıtması için merkezi olmayan ve özerk bir karar verme topluluğu oluşturmaktır” dedi ve amacının sektördeki daha köklü isimlerin yanı sıra yeni film yapımcılarını desteklemek olduğunu da sözlerine ekledi. .

Merkezi olmayan özerk kuruluşlar olarak bilinen DAO’lar, kripto ile ilgili olmayan faaliyetler için kripto yerlileri arasında giderek daha fazla çekiş kazanıyor. Geçen yılın sonlarında, Anayasa DAO olarak bilinen bir DAO , ABD Anayasası’nın nadir bir fiziksel kopyasını satın almaya çalıştı – sonuçta bunu başaramadı, ancak bu girişimde 45 milyon dolardan fazla para toplamayı başardı. Başlangıçta kripto sanatçısı pplpleasr tarafından bir NFT almak için kurulan bir grup olan PleasrDAO, Ekim ayında Wu-Tang Clan’ın türünün tek örneği “Once Upon a Time in Shaolin” albümünü satın aldığında da manşetlere taşındı. Daha yakın zamanlarda, BlockbusterDAO adlı bir DAO , Dish Network’ten şu anda feshedilmiş Blockbuster Video markasını satın almak için ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu