Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

Fenerbahçe’nin Ethereum Token’ı Lansmanda %433 Yükseldi, Kripto Borsasını Düşürdü

Fenerbahçe'nin Ethereum Token'ı Lansmanda %433 Yükseldi, Kripto Borsasını Düşürdü

Kısaca

  • Taraftar jetonu FB, lansmanda %433 arttı.
  • Kulüp Pazartesi günü token ön satışında 46,7 milyon dolar topladı.

Türk spor takımı Fenerbahçe bugün Ethereum tabanlı taraftar tokenini piyasaya sürdükten bir saat sonra, token, onu listeleyen tek merkezi borsa olan Paribu’yu çökertmesine rağmen %433 arttı.

Göre içerik broşürü belirteç yıllardan , Fenerbahçe Jetonu sahipleri adlandırma tesisleri ve maç satışlara pürüzle öncelikli erişim gibi, minör kulüp kararları üzerinde oy kullanabilirsiniz. FB bir ERC-20 jetonu olduğundan, fiyatı diğer kripto para birimleri gibi piyasanın kaprislerine tabidir.

İstanbul kulübü Pazartesi günü bir ön satışta yaklaşık 436 milyon lira (51.05 milyon $) topladı ve birçok yatırımcı %50 indirim sağlamak için jetonları dokuz ay boyunca kilitlemekten mutlu oldu.

fb
fb

Token bugün Paribu’da işlem görmeye başladı, ancak yüksek talep siteyi birkaç kez geçici olarak çökertti. Paribu, lansmanından üç buçuk saat sonra, yazı yazılırken hala erişilemiyor. Yatırımcıların Pazartesi günü 30 lira karşılığında satın aldığı kilitli olmayan tokenler, %433 artışla 160 liradan (18.70 $) işlem görüyor. Şimdiye kadar, borsa 150 milyon dolar değerinde FB token ticareti yaptı.

FB’nin arzı, spor kulübünün 1907’deki kuruluş yılına atıfta bulunularak 190.700.000 ile sınırlandırılmıştır. Toplam arzın %61’i hazineye, %14’ü token pazarlaması için ve %10’u teknoloji geliştirme için ayrılmıştır. Son %15 hayranlara satılacak. Kulüp ayrıca büyük galibiyetlerden sonra jetonları yakmayı vaat ediyor .

Kulübün kripto katkısı, aralarında Fenerbahçe’nin rakibi Galatasaray’ın taraftar simgesi GAL’in de bulunduğu, giderek büyüyen bir taraftar jetonları listesine ekleniyor.

Aydemir, taraftar jetonlarına yatırım yapan yatırımcıların sadece favorilerine yatırım yapmak yerine birçok kulüpten taraftar jetonları satın alma eğiliminde olduğunu tespit etti. “Sen taraftarlar kendi rakip takımlara yatırım yapmak istemem, ama tüccarlar gibi davranmaya,” jetonun lansmanını yürütmüş Akar Aydemir, Paribu iş geliştirme müdürü, anlattı.

Türk tüccarlar da yabancı hayran tokenleriyle ilgileniyor. Aydemir, “Atletico De Madrid gibi yabancı taraftar tokenlerinde de yüksek işlem hacmi yaşıyoruz ve bu İspanyol kulübünün Türkiye’de bu kadar çok taraftarı olabileceğine inanmıyorum” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu