Bitcoin HaberleriHaberler

Federal Rezerv’den Jerome Powell Bir Bitcoin Sıçraması Bekliyor, Yükseliş Devam Edebilir Mi?

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın dediği gibi Bitcoin nihayet dün 40 bin dolarlık destek seviyesinden (daha önce çok kritik olarak bahsedildi) sıçradı,

‘Muhtemelen çok düşük faiz oranları çağındayız’ ve ‘bilanço küçültme konusunda herhangi bir karar almadık’. Powell’ın Aralık ayında planlarını açıklamasından bu yana artan faiz oranları ve QE’nin sona ermesi hakkında sürekli konuşmalar gördüğümüz için, bu onay aşırı satım kripto pazarında bir sıçramayı ateşledi.

Ayrıca Powell’a, Powell’ın yanıtladığı iyi düzenlenmiş özel olarak ihraç edilmiş bir stabilcoin’i engelleyebilecek herhangi bir şey olup olmadığı soruldu.

“Hayır, hiç de değil”. Birçoğunun kripto para birimlerinin büyümesi için çok önemli bir unsur olan ve dijital bir dolar ile bir arada var olan sabit paralar hakkında endişe duyduğu düşünüldüğünde, bu çok iyimser bir haber.

Bitcoin
Grafik

Powell’ın bugünkü ifadesinde ‘beklenmedik’ bir şey söylemesi durumunda yerleştirilen koruyucu pozisyonların gevşemesiyle piyasanın yükseldiğini gördük. Görünüşe göre dün yayınlanan önceden hazırlanmış açıklamalara bağlı kaldı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Gerçekten Bir Ülkenin Rezerv Parası Olabilir mi ?

Bitcoin, şu anda yaklaşık olarak 42.800$’da dirençte kaldığı için henüz ormandan çıkmış değil ve bu seviyeyi geri alabilirse, en azından kısa vadede yukarı yönlü bir devam sinyali verecektir. Tüm gözler bugün Birleşik Krallık saatiyle 13.30’da açıklanan ABD enflasyon verilerinde. Enflasyon verileri beklenenden daha büyükse bir satış görebiliriz, ancak böyle olursa bunun uzun süreceğini ve Bitcoin’in 40 bin dolarlık orta bölgeye iteceğini düşünmüyorum, çünkü piyasanın zaten en kötü durumda fiyatlandığından şüpheleniyorum. Son zamanlarda kalıcı satış nedeniyle senaryo.

Zincir üstü veriler genellikle yükseliş gösterir ve bu fiyatların sağlam bir satın alma fırsatı olabileceğini gösterir. Bitcoin, Bitcoin tarihinde yalnızca 5 kez parlayan ve hepsi inanılmaz rallilere yol açan uyku hali akışı için satın alma bölgesine girdi. Bu gösterge, Bitcoin’in piyasa değerini yıllık yıkım değeriyle karşılaştırır – sıradan bir terimle fiyatı harcama davranışıyla karşılaştırır. Bitcoinlerini harcayan insanların yüzdesi çok düşük olduğu için. Bitcoinlerini bu fiyata satmak istemeyen yatırımcıların duyarlılığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu