Bitcoin HaberleriFederal Reserve Board (FED)HaberlerKripto Para Haberleri

Fed, FOMC Toplantısı Duyurusundan Sonra Kripto Piyasası Sıçramasını Yavaşlatıyor

Fed, FOMC Toplantısı Duyurusundan Sonra Kripto Piyasası Sıçramasını Yavaşlatıyor

Bitcoin, görünüşe göre 33.000 $ ‘da olası bir dip bulduktan sonra kripto piyasası güzel bir şekilde sıçradı. Teknik göstergeler potansiyel dibi işaret ediyordu ve Bitcoin, belki de onu bulmuş olarak, son dört gün içinde %16,7 arttı.

Potansiyel diplerden iyi geri dönüşler, kripto para birimi sektörünün geri kalanında da yaygındı, daha büyük kriptolar arasında ethereum %23, solana %26 ve avax %37 arttı.

Bunun ölü bir kedi sıçraması olmaması ve kripto piyasasının düşüş eğilimini bozmaya ve tersine çevirmeye çalışabilmesi için Fed başkanı Powell’dan iyi haberlerin duyulması gerekiyordu.

Dikkatinizi Çekebilir: İngiliz Araştırmacı, Bitcoin Algoritmasının On Yıl İçinde Kırılabileceğini İddia Ediyor

Görünüşe göre, Powell’ın söyledikleri, beklenenlerle oldukça uyumluydu. Gelişen piyasa koşullarına yanıt olarak Fed politikasını gerektiği gibi değiştirme hakkını saklı tutmaktan bahsetti, ancak Powell’ın faiz artırımlarının boyutu ve sıklığından etkilenmemesine rağmen, ilk faiz oranı Mart ayı için geçerli görünüyordu.

İş piyasalarında ücretlerin nasıl tırmandığından ve arz darboğazlarının belirsizliği nasıl artırdığından bahsetti, ancak bunun artık hafiflediğini hissetti. Devasa Fed bilançosundan bahsetti, ancak yönetim kurulunun, en azından faiz artırımları başlayana kadar, bunun çözülmesini ele almayacağını açıkladığında rahatsız görünüyordu.

Powell, özenle seçilmiş izleyicilerden gelen soruları yanıtlarken, daha güçlü bir dolara işaret eden DXY Dolar Endeksi yükseldi ve bunun tersine, borsalarda görülen fiyat artışlarını köreltmesi ve belki de en azından kısa vadede kripto için daha fazla düşüşe neden olması gerekiyor. .

Şu anda, bitcoin son bir saat içinde düştü. Konuşmanın başlamasından bu yana yaklaşık% 3 kaybetti. Kripto piyasasının çoğu hala yeşilde, ancak önümüzdeki birkaç saat ve günlük kapanış, kriptonun bir sonraki nereye gideceğine dair farklı bir hikaye anlatabilir.

Powell gerçekten yeni bir şey söylemedi, bu yüzden teoride şu anda ne olduğu önceden anlaşılmış olmalı. Powell’ın net bir bilgi vermekten kaçındığı ve gelecekteki vaatlerini tamamen reddetme hakkını saklı tuttuğu söylenebilir. Kısacası, Fed net bir plana bağlı kalmak yerine gerici olacak gibi görünüyordu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu