HaberlerKripto Para Haberleri

Fed Başkanı Stablecoin’ler Daha Sıkı Düzenlenmeli

Fed başkanı Jerome Powell, Kongre’ye, stablecoin’lerin banka mevduatları ve para piyasası yatırım fonlarıyla “karşılaştırılabilir yollarla” düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Kendisine özellikle Tether hakkında soru soruldu.

Bugün Temsilciler Meclisi önünde ifade veren Fed başkanı Jerome Powell, stablecoin’lerin daha sıkı düzenlemelere tabi olması ve banka mevduatları veya para piyasası fonları gibi muamele görmesi gerektiğini söyledi.

Bir stablecoin bir muayene para, tipik ABD doları fiyatına pimini cryptocurrency bir türüdür. Buradaki fikir, sabitleyicinin madeni paranın fiyatını “sabit” tutması ve tüccarlara oynaklık olmadan kriptonun bir miktar esnekliğini ve şeffaflığını vermesidir.

Temsilci Anthony Gonzalez (R-OH), Powell’a özellikle şu anda en değerli stablecoin olan ve destek şirketinin iş uygulamaları konusunda en çok incelemeye maruz kalan Tether hakkında sorular sordu . Tether bir zamanlar paralarının her birinin bir yerde bir bankada oturan gerçek bir dolar tarafından desteklendiğini iddia ederken, o zamandan beri desteğinin çoğunun ticari kağıttan veya borçlardan geldiğini açıkladı.

Powell, “Ticari kağıtlar, şirketlerin kısa vadeli gecelik yükümlülükleridir ve çoğu zaman yatırım yapılabilir niteliktedirler, çoğu zaman çok likittirler, hepsi iyidir” dedi. Ancak son mali krizler sırasında, “piyasa ortadan kayboluyor. Ve işte o zaman insanlar paralarını isteyecekler. Çok basit: Bunlar, banka mevduatlarına ve para piyasası fonlarına çok benzeyen ekonomik faaliyetler ve karşılaştırılabilir şekilde düzenlenmesi gerekiyor. yollar.”

Powell, hem hazırlanmış bir açıklamayı hem de milletvekillerinin sorularına verilen bir dizi yanıtı içeren para politikasına ilişkin altı aylık raporunu sunmak üzere Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nin huzurundaydı.

Mevduat ve para piyasası fonları için düzenleyici çerçevenin “gerçekten, gerçekten var olmadığını” açıklamadan önce, “Bu ülkede, halkın parasının çok güvenli olduğu varsayılan bir varlıkta tutulduğu bir geleneğimiz var” dedi. sabit paralar.”

Powell şunları söyledi: “Kripto varlıklarının olacağını düşünmediğimiz, ancak stabilcoinlerin olabileceği ödemeler evreninin önemli bir parçası olacaklarsa, o zaman uygun bir düzenleyici çerçeveye ihtiyacımız var ki bu açıkçası bizde yok. ”

Tether ve New York Eyalet Başsavcılığı arasında yıllardır süren bir hukuk savaşı, kısa süre önce bir anlaşmayla sonuçlandı ; Tether ve destek şirketi Bitfinex, 18,5 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Bugünkü duruşmada sırasında Powell, bir CBDC potansiyel gelişimi veya Fed uzun olduğu konusunda merkez bankası Dijital para küsurlardaydı yorumladı kaçamaklı. Temsilci Stephen Lynch’in (D-MA) bir sorusuna yanıt veren Powell, devlet kontrollü bir “dijital dolar” sisteminin geliştirilmesinin Bitcoin gibi özel kripto para birimlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırabileceğini öne sürdü.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu