HaberlerKripto Para Haberleri

FBI, Kriptonun “Büyük Bir Meydan Okuma” Olduğunu Kabul Ediyor

Federal Soruşturma Bürosu, siber güvenlik ve gasp söz konusu olduğunda kripto para birimleriyle ilgili endişelerini yineledi. FBI Siber Bölümü müdür yardımcısı Bryan Vorndran, Büro’nun siber güvenlik konulu bir Bloomberg sanal panel tartışmasında kripto ve gasp konusundaki görüşlerini paylaştı.

Vordran, blockchain’in fırsatlar sağladığını kabul etti, ancak sanal panel tartışmasında birkaç endişeyi de özetledi:

“Kripto, haraç ödemelerini kolaylaştırmak için birincil para birimi, birincil araçtır. Şehirdeki tek oyun bu. Blok zincirinin bize bazı fırsatlar sunduğunu hepimiz biliyoruz, ancak kripto ödeme yeteneği, ister bir gasp ödemesi ister hırsızlık yoluyla olsun, onu hemen bir tumbler’a yazabilme, bizim için çok büyük bir zorluk.”

Fidye yazılımı grupları ve haydut kuruluşlar, fidye yazılımı işlerini yürürlüğe koymak için kripto para birimleri kullanmaya başladılar ve 2021’in en büyük fidye yazılımı hack’i , suç korsanlığı grubu DarkSide ve Colonial Pipeline’ı içeriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Kanada Kraliyet Atlı Polisi, Protestocu Kamyoncularla Bağlantılı Bitcoin Adreslerini Kara Listeye Aldı

Geçen hafta FBI tarafından çevrimiçi romantizm dolandırıcılıklarındaki artışı ve kripto ve “aşk dolandırıcıları” arasındaki ilişkiyi gösteren istatistikleri özetleyen bir rapor yayınlandı. Rapor, geçen yıl romantizm dolandırıcılığı nedeniyle 64 milyon dolar kaybedildiğini ve bu miktarın bir kısmını kripto para biriminin oluşturduğunu kaydetti.

“FBI San Francisco, romantik dolandırıcıların bireyleri kripto para yatırımı yapmak veya ticaret yapmak için para göndermeye ikna ettiği yükselen bir trend gördü. Dolandırıcı, kurbanın güvenini ve güvenini kazandıktan sonra kurbanı sahte bir web sitesine veya bir başvuru için yönlendiriyor. yatırım fırsatı,”

ABD’deki düzenleme ve tüketicinin korunması, kripto endüstrisinin gelişimi ile bağlantılı olarak büyüdü. Kripto para biriminin oynaklığı ve belirli karanlık web gruplarının Bitcoin gibi kripto para birimlerinin izlenemezliğini manipüle etme şekli, FBI gibi federal kurumların, kullanıcıların kendilerini kripto para dolandırıcılığından nasıl koruyabileceklerine dair ipuçları yayınlamasına yol açtı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu