HaberlerNFT Haberleri

Fantom, NFT Marketplace Artion’ı Başlattı – Platform, ‘Yüksek Ücretlerin Yaratıcılarının Yükünden Kurtulmayı’ Amaçlıyor

Fantom, NFT Marketplace Artion’un Beta Sürümünü Açıkladı

Opensea, Rarible ve Makersplace gibi Ethereum ( ETH ) ağından yararlanan kıdemli NFT pazarlarından kaynaklanan milyarlarca dolarlık NFT satışının ardından Fantom Vakfı tarafından yeni bir NFT pazarı duyuruldu .fpunks

Fungible olmayan token koleksiyonu Fantom Punks, Fantom blok zincirinden yararlanan bir NFT projesidir. Proje, Cryptopunks NFT koleksiyonunun yaratıcıları olan Larva Labs firmasına bağlı değil.

Daha yakın zamanlarda, Ethereum ağı, aşırı ağ ücretleri ve işlem sıkışıklığı nedeniyle Avalanche (AVAX), Solana (SOL), Binance Smart Chain (BSC), Terra (LUNA), Tezos ( XTZ ) ve daha fazlası. Buna, diğer blok zincirleri bu hizmetleri sunduğu için, merkezi olmayan finans (defi) ve değiştirilemez token (NFT) satışlarından para alınması da dahildir.

Fantom, tanım, NFT’ler ve akıllı sözleşmelerin mücadelesine girmeyi amaçlayan başka bir blok zinciri ağıdır. Fantom.foundation web sitesi , protokolün “dijital varlıklar ve veri uygulamaları için hızlı, yüksek verimli açık kaynaklı bir akıllı sözleşme platformu” olduğunu söylüyor.

Nft

Platform, fantom (FTM) adlı yerel bir kripto para birimine sahip ve 30 günde %151 değer kazandı ve bugüne kadar %3.070 arttı. Cuma günü, Fantom Vakfı, şu anda beta sürümünde olan Artion adlı bir NFT pazarının lansmanını duyurdu . NFT pazarı Fantom üzerine kuruludur ve Metamask ve Coinbase defi uyumlu cüzdan gibi cüzdanlarla bağlantı kuracaktır.

Fantom Vakfı blog yazısı ayrıntıları, “Artion özelliklerle dolu, açık kaynaklı, hızlı ve ucuz: %0 komisyon, alıştığınız sıfıra yakın işlem maliyetleri ve hızlı kesinlik.” “Artion, FUSDT, USDC, DAI ve WFTM ile başlayan Fantom tabanlı ERC20 tokenlerini destekliyor. Gelecekteki sürümler daha da fazla jeton için destek ekleyecek – Ek olarak, içerik oluşturucular, basım sırasında telif ücreti belirleyebilir ve ikincil piyasa satışlarından gelir elde edebilir, ”diye açıklıyor blog yazısı.

İlginizi Çekebilir : Bitcoin’i Kim Kontrol Ediyor!

NFT pazarında zaten sanat, spor, ticaret kartları, yardımcı programlı NFT’ler, sanal dünya NFT’leri ve daha fazlasından web portalında yer alan bir dizi NFT koleksiyonu var. Artion aynı zamanda Chainlink fiyat beslemelerini de içeriyor ve kullanıcılara kendi takas edilemeyen token koleksiyonlarını basma olanağı sunuyor. “Artion sonraki sürümü bir dahili sürümünü katacak Anyswap en Ethereum-Fantom NFT köprüsü Ethereum ile birlikte çalışabilirlik için”.

Fantom ağı, Fantom Punks , Strange Brew ve Fantom Waifus gibi bir dizi koleksiyona sahiptir . Artion projesi tamamen açık kaynaktır ve teknoloji konusunda bilgili kişiler akıllı sözleşmeler , sunucu , Artion-istemci ve pazar yeri izleyicisi için kodu gözden geçirebilir . Fantom Vakfı, “Kısacası, misyonumuz, yaratıcıları hayal gücünün potansiyelini sınırlayan yüksek ücretlerin ve kısıtlamaların yükünü hafifletmektir” diye bitiriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu