Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Facebook, Novi cüzdanını Diem stabilcoin ile birleştirmeyi planlıyor

Salı günü Bloomberg’de yayınlanan bir makalede, Novi cüzdanını geliştiren Facebook Financial başkanı David Marcus, Facebook’un NFT alanına girmenin yollarını aradığını söyledi.  

Facebook’un NFT’lerdeki mevcut trendden yararlanmak için çok iyi bir konumda olduğuna inanıyor. Marcus, Facebook dijital cüzdanının “şimdi hazır” olduğunu, ancak Facebook destekli Diem dijital para birimiyle birlikte piyasaya çıkmayı beklediklerini söyledi. 

ilgili içerik : Facebook’un Stablecoin Cüzdanı, Novi’yi Piyasaya sürüyor

Diem, 2019 yılında Marcus tarafından ortaklaşa kurulan orijinal Facebook Libra projesinin bir nevi halefidir. Ancak, düzenleyicilerin ve yasa koyucuların yoğun baskısı nedeniyle projeden vazgeçildi.  

Mevcut Diem projesi, oldukça çeşitli diğer kurumlarla birlikte Facebook tarafından desteklenmektedir. Diem, ABD doları tarafından desteklenen bir stablecoin ve bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bununla birlikte, tıpkı Terazi’de olduğu gibi, hala düzenleyicilerin incelemesi altındadır. 

Belki de bu düzenleyicileri pasifize etmek için Diem organizasyonu, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) biçiminde dijital bir dolar piyasaya çıkar çıkmaz Diem sabit parasını geri çekmeye hazır olduğunu duyurdu. 

En azından şimdilik, Diem, ödemeler tarafında Novi cüzdanının ayrılmaz bir parçası olacak. Bununla birlikte, Diem stabilcoin üzerindeki düzenleyici baskı, piyasaya sürülmesine izin vermeyecek kadar şiddetli hale gelirse, o zaman “son çare” olarak Novi kendi başına başlatılabilir. 

Marcus, Facebook’un NFT hizmetlerine yönelik tüm planlarını detaylandırmak için henüz erken olduğunu, ancak şirketin sektörün çeşitli yönlerine dahil olmayı düşüneceğini söyledi. 

NFT’ler şu anda patlama yaşıyor ve grafik, müzik, video ve sanal arazi gibi dijital koleksiyonlar bazen astronomik fiyatlarla satılıyor. NFT (değişmez token), blok zincirine değişmez bir şekilde damgalanmış benzersiz bir dijital karma sağlar ve böylece şüphe götürmez bir mülkiyet kanıtı sağlar. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Sitemizi Takipte kalınız.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu