Blockchain HaberleriEditörün SeçtikleriHaberler

Exec, Meta’nın Gelecek Yıl NFT, DAO ve Blockchain Genişletmesine Bakmasını İstiyor

Halihazırda firmanın artırılmış ve sanal gerçeklik sürücülerine liderlik etmekle görevli önde gelen bir Meta yöneticisi olan Andrew Bosworth’un önümüzdeki haftalarda yeni pozisyonunu alması ve firmanın çok övülen metaverse pivotunu yürütmesine yardımcı olması bekleniyor .

New York Times’a göre, Bosworth Salı günü yapılan bir “iç gönderisi” nde niyetini dile getirdi.

“Çalışanlara not”un medya kuruluşu tarafından “elde edildiği” iddia edildi. Gönderinin Bosworth’un “dikkati teşvik ettiğini” gördüğü bildirildi, ancak metanın “teknolojileri diğerlerinden önce benimsemeye bakması gerektiğini” ekledi, blok zinciri teknolojisinin muhtemelen “önümüzdeki on yılda endüstrimiz üzerinde derin etkileri” olacağını ekledi.

Dikkatinizi Çekebilir :

Medya kuruluşu, Bosworth’un şirketin “NFT’lerle çalışmanın yollarını geliştirmesi” gerektiğini ve “blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmeler ve DAO’lar dahil olmak üzere muhtemelen alanlara yatırım yapması gerektiğini” söyledi.

O yazının alıntısı:

“Genel rehberliğim, blok zinciri ile derin bir uyumluluğu hedeflemektir. Henüz sadece buna bağlı olmamızı beklediğim pek çok yer yok, ancak Web 3.0 alanında girişimcilerle ortak çalışma fırsatı görürsek, bu çabaya değeceğini umuyorum.”

Ancak Bosworth’un, çalışanları Web 3.0 konusunda aşırıya kaçmamaları konusunda uyardığı ve “çalışanları yalnızca merkezi olmayan teknolojilere güvenerek aşırı düzeltme yapmamaları konusunda uyardığı” iddia ediliyor.

Ayrıca, Meta’nın kripto ve metaverse kürelerinde karşılaştığı şüphecilik seviyesinin farkında olduğuna dair işaretler gösterdi ve iddiaya göre şunları kaydetti:

“Çoğu insan Facebook ve Google’ı kullanmaktan mutlu olsa da , bazıları değil. Ve vazgeçenler, gerçekten etkileyici bir teknoloji dalgası yaratmaya orantısız bir şekilde dahil oluyorlar.”

Bu arada, kripto meraklısı risk sermayesi oyuncusu Andreessen Horowitz’in Meta yönetim kurulu üyesi Marc Andreessen, Web 3.0 girişimlerine yatırım yapmak için şimdiden “özel fonlar yarattı”.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu