Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

EverGrow Ödül Duyurusu İle Rekor Kırarken Bitcoin Ve Ethereum Fiyatı Düştü!

Kripto, Şubat 2022’nin ortasında bir düşüş döngüsü geçiriyor. En büyük 20 kripto tokeninin 3’ü hariç, hepsinin en büyük kriptosu olan Bitcoin de dahil olmak üzere, son yedi gün içinde fiyatı düştü. BTC’nin yanı sıra Ether, BNB, XRP, Cardano ve Solana da geçen hafta düşüş yaşadı. Bitcoin, Ocak ayında 33.000 dolardan düşük bir seviyeden yükseldi ve şu anda 43.660 dolar civarında duruyor.

Şubat 2022’deki düşüşlü kripto piyasasına rağmen, birkaç proje hızla yükselen fiyatlar veya rekor kıran duyurularla sektörü şaşırttı. Örnek olarak EverGrow kriptosunu ele alalım : ilk 20 kriptonun fiyatı düşerken, bu cesur yeni gelen, beş aydan kısa bir süre önce lansmanından bu yana 34 milyon doların üzerinde ödül dağıtıldığını açıklayarak 1 numaralı BUSD ödül simgesi oldu.

Bu yazıda, birkaç hoş sürprizin yanı sıra en büyük kripto para birimlerinden bazılarının nasıl performans gösterdiğine bir göz atacağız.

Dikkatinizi Çekebilir: 2022’nin En Uygun Fiyatlı ve Gelecek Vaat Eden 10 Kripto Para Birimi

Bitcoin (BTC)

Ayı durumu, Bitcoin fiyatının 43.000 dolar civarında durmasıyla Şubat ortasına kadar devam etti. Fiyatlar, 10 Şubat’ta 45.000$’ı vurdu ve ardından tekrar 41.000$’a düştü ve ardından hafifçe toparlandı. Genellikle, Bitcoin (BTC) çöktüğünde, tüm kripto piyasası çöker. Mevcut durgunluğun nedenleri, Bitcoin düzenlemelerinin artan korkuları gibi piyasa haberlerine dayanıyor. Örneğin, Kanada’da kamyoncuların protestolarını takiben, Kanada hükümeti kripto işlemlerini gözetleyerek kara para aklama konusunda bir önlem aldığını duyurdu.

 

EverGrow (EGC)

EverGrow, geçen yılın Eylül ayında piyasaya sürülen bu listedeki en yeni kripto para birimidir. EGC tokeni yükselişle başladı ve ilk hafta içinde 20.000’den fazla yatırımcıyı cezbetmek için rekorlar kırdı. Diğer ödül tokeni SafeMoon ile ortaklık kurduktan sonra, BUSD ödeyen 1 numaralı ödül tokeni olduğunu açıklamadan önce bu ay yeniden rekor kırdı. Bugüne kadar EverGrow ekibi, Token sahiplerinin cüzdanlarına otomatik olarak yatırılan BUSD (Binance sabitlenmiş ABD doları) cinsinden 34 milyon dolar ödedi.

EverGrow şu anda 300 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile 0.0000005884 dolardan işlem görüyor. Kripto ve itibari para ile tümleşik içerik aboneliği ve sosyal medya platformu Crator gibi yakında gelecek olan yeni gelişmelerle EverGrow, 2022’de hangi pazarla karşılaşırsak karşılaşalım yine birkaç rekor kırabilir.

 

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) fiyatı son yedi gün içinde yaklaşık %4 düştü. ETH token fiyatı, bu Şubat ayında 2022’de ikinci kez 3.000 doların altına düştü ve ayın başında hafifçe geri geldi. Ethereum, geçen Kasım ayındaki boğa koşusunda Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimine katıldı ve burada 4.620 $ değerlemeye ulaştı. Yatırımcılar 2022’de bir sonraki boğa piyasasını beklerken, ETH fiyatları şimdi Ağustos ayındaki seviyelerine geri döndü.

 

Chainbing (CBG)

CoinMarketCap’e göre Chainbing, son yedi gün içinde en büyük kripto kazancı oldu. Bu kripto projesi sadece 2 aylık ama hızla 1 milyar doları aşan bir piyasa değerine ulaştı. Son 7 gün içinde, token fiyatı birkaç gün önce 2$’dan 55$’ın üzerine inanılmaz bir şekilde %1160 arttı. Fiyat son birkaç gündür istikrarlı bir şekilde düşüyor, ancak bu yeni proje kripto kazançlarının hiçbir yerden gelmeyeceğinin kanıtı.

 

Avalanche (AVAX)

Avalanche, son yedi gün içinde büyüme gören birkaç ilk 20 kriptodan biri oldu. AVAX tokeni geçen hafta %2.3’ün biraz üzerinde bir fiyat artışı gördü ve 93.02$’a yükseldi. 16 Şubat’ta bu fiyat istikrarlı bir şekilde düşmeden önce 97$’a yükseldi. Bu fiyatların her ikisi de, tüm kripto para birimlerinin düşüş döngüsünün etkilerini hissettiği Ocak ayında görülen yaklaşık 56 dolardan yükseldi. Şubat 2022’nin ortalarında değer kaybeden diğer ilk 20 kriptoya rağmen, hala güçlü olan tek Avalanche.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu