Airdroplar(Ön Satışlar)NasılNedirRehber

EUROC Stablecoin: USDC Çevresi 30 Haziran’da Euro Coin Çıkaracak

EUROC Stablecoin: USDC Çevresi 30 Haziran'da Euro Coin Çıkaracak, EUROC Nedir? Euro Coin Nasıl Alınır? Euro Coin Nereden Alınır?

Circle USD, bu ayın sonlarında EUROC adlı ikinci sabit parasını piyasaya sürüyor.

USDC tabanlı Circle, Euro Coin olarak da adlandırılan bir Euro değerine sabitlenecek yeni bir kripto para birimi seti olarak EUROC stablecoin’i tanıttı.

Stablecoinler, kripto piyasasının son zamanlardaki konuşmasıdır. Son Luna kripto çöküşü, en son USDD depeg’i veya USDT depeg’i hakkında konuşma ile ilgili olsun, 2022, istikrarlı paraların uzun vadede nasıl çalıştığını kesinlikle ortaya koydu.

Bununla birlikte, stabilcoinlerin son zamanlardaki düşüşü, firmaları sektörde daha fazla deney yapmaktan alıkoymadı. İşte EUROC Stablecoin hakkında bildiklerimiz.

Dikkatinizi Çekebilir: Euroswap Nedir?

EUROC Stabilcoin Nedir?

Circle, EUROC veya Euro Coin olarak adlandırılan piyasada yeni bir stablecoin piyasaya sürmeye hazır.

E-Euro ile karıştırılmaması için Circle, yeni stablecoin’i “Amerika Birleşik Devletleri’nden tamamen ayrılmış, euro sabitlenmiş bir stablecoin” olarak tanımlıyor.

EUROC, Ethereum blok zincirine dayanan bir ERC-20 jetonudur ve çoğu ERC-20 uyumlu cüzdan ve hizmetle çalışır.

Circle, yeni EUROC stablecoin’in USDC ile aynı model altında çıkarılacağını ve USDC’nin yıllar boyunca geliştirdiği “aynı şeffaflık ve güven sütunlarına” sahip olacağını söyledi.

Euro Coin’in piyasaya sürülmesiyle Circle, “sürtünmesiz bir finansal değer alışverişi” sağlama vizyonunu ilerletmeyi amaçlıyor.

Circle, kullanım durumlarını açıklarken, EUROC’un birden fazla işletme tarafından Euro likiditesini zincir üzerinde kolayca taşımak ve Euro cinsinden anında küresel ödemeler yapmak için kullanılabileceğini ekledi.

EUROC Stabilcoin Çıkış Tarihi

Euro Coin (EUROC), 30 Haziran 2022’de Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülecek.

Başlangıçta yalnızca Ethereum’da piyasaya sürülen Circle, EUROC’un bu yılın sonuna kadar ek blok zincirlerinin desteğini alacağını söyledi.

Circle ayrıca, Ağustos 2022’de başlatılan Temmuz 2022 raporundan başlayarak EUROC rezervlerinin aylık tasdiklerini yayınlayacağını da söyledi.

EUROC Stablecoin Nereden Alınır

İlk Euro Coin darphanesine yalnızca bir Circle Hesabı ve ABD bankası Silvergate aracılığıyla erişilebilir.

Circle, bu darphane gerçekleştikten sonra borsaya dayalı ticaretin gerçekleşeceğini belirtiyor.

Birkaç kripto borsası, lansmanından kısa bir süre sonra satın alımlar için Euro Coins sunacak. EUROC listeleyecek borsaların listesi şunları içerir:

  • Binance
  • Bitstamp
  • FTX
  • Huobi Global
Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu