NasılNedirRehber

Euro Swap Nedir? Bu EuroSwap Nedir? Gelin Bir Bakalım

Euro Swap Nedir? Bu EuroSwap Nedir? Gelin Bir Bakalım

Euro Swap Nedir?

  • AVRUPA DEMSENTRAL KRİPTO DEĞİŞİMİ
    Euro karşılığında kripto satın alma özelliğine sahip küresel merkezi olmayan borsadır.

EuroSwap Tanımı

Euro Swap Nedir: Avrupa Birliği, kripto para birimleri alanına olan ilgisini aktif olarak genişletiyor ve dijital teknolojilere 750 milyar avroluk yatırım yapmaya karar vererek bunu kanıtladı. Bu, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen tarafından Avrupa Parlamentosu’na yaptığı konuşmada dile getirildi. AB, milyarlarca dolarlık bir projenin parçası olarak blok zincirine, ülkelerin bilgi altyapısına ve yüksek performanslı hesaplamaya yatırım yapıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Geçen yıl boyunca, Avrupa Bölgesi 1 trilyon avronun üzerinde kripto para birimi aldı. Bu, %50’si DeFi’den olmak üzere, tüm küresel etkinliğin %25’idir. Kurumsal girişimleri destekleyebilecek ve devlet finansal ürünleri için sağlıklı rekabet yaratabilecek bağımsız kripto projelerinin ortaya çıkması da doğal hale geliyor. Avrupa’nın gelişme vektörünü destekleyen ilk projelerden biri EuroSwap – European Decentral Crypto Exchange (EDEX) oldu.

EuroSwap, dünya tarihinde ilk kez, Euro bölgesinin resmi para birimi olan Euro € için Merkezi Olmayan Borsada kripto para birimi satın almanıza ve satmanıza izin verecek. EDEX, bu hedeflere en gelişmiş blok zinciri teknolojileri ve ayrıca fiat euro para birimi işlemleri için ağ geçitleri açacak VISA gibi büyük ödeme sistemleriyle ortaklıklar yoluyla ulaşır. Yani, şimdi yüz milyonlarca Euro Bölgesi sakini basit bir banka kartı kullanarak güvenli bir şekilde kripto para satın alabilecek ve karlarını karta kolayca çekebilecek.

EuroSwap, Avrupa’yı yeni dijital ekonomiye yaklaştırıyor!

EuroSwap – Avrupa Merkezi Olmayan Kripto Borsası

Eşsiz EDEX ticaret platformu, Avrupa’nın dijital çağa sorunsuz geçişine bir çözüm sunuyor. Her şeyden önce, Binance Akıllı Zincire dayalı mükemmel Merkezi Olmayan Finans teknolojisi sayesinde. BSC akıllı sözleşmeleri, EuroSwap projesinin dijital varlıkların değişimi için güvenilir ve en önemlisi uygun fiyatlı bir kaynak oluşturmasına olanak sağladı.

VISA gibi büyük ödeme sistemleriyle ortaklık, kripto ve fiat varlıklarının uyumlu bir şekilde bağlanması olasılığını açar. Böylece, bir kişi kripto dünyasına minimum giriş eşiği, sezgisel mekanik ve fonlarını yönetmek için sınırsız olanaklarla erişir.

Avrupa Merkezi Olmayan Kripto Borsası, normal bir banka kartı kullanarak euro karşılığında kripto para satın almanıza, mevcut ve gelecek vaat eden herhangi bir varlığa yatırım yapmanıza ve yatırımlardan kazandığınız faizi euro cinsinden banka kartınıza geri çekmenize olanak tanır.

2021’de Avrupa’daki kripto para sahiplerinin sayısı toplam nüfusun %5’inden azdı. EuroSwap’ın misyonu, Avrupa Parlamentosu’nun girişimlerini desteklemek ve Avrupalıların 2024 yılına kadar kriptoya katılımını %25’e kadar artırmaktır. EDEX, ekonominin dijitalleşmesinin Avrupa vektörünü destekleyen bağımsız bir kripto para birimi ve fiat euro ticaret teknolojisidir.

Euro ve blok zinciri (blockchain) arasındaki “Köprü”

Bu temel ilke, dijital finans sektöründen Alman meslektaşları tarafından başarıyla test edildi. Alman Bundesbank, yatırımcıların blok zincirinde avro cinsinden finansal araçlar alıp satmalarına olanak tanıyan bir teknolojiyi tanıttı. Bunu test etmek için altı banka tarafından 10 yıllık bir devlet tahvili çıkarıldı ve satıldı: Barclays, Citibank, Commerzbank, DZ Bank, Goldman Sachs ve Societé Générale. Menkul kıymet satın alma işlemleri, varlığı dağıtılmış bir defterde Hedef 2 ödeme sistemine bağlayan bir “tetikleme zinciri” kullanılarak gerçekleştirildi.

Düzenleyici, teknolojiyi Alman borsası Deutsche Börse ve Alman devlet borç kurumu ile işbirliği içinde geliştirdi. Alman Merkez Bankası, teknolojinin kapsamının Avrupa Merkez Bankası’nın dijital para biriminin piyasaya sürülmesinden önce bile tüm avro bölgesine genişletilebileceğini savunuyor. Avrupa Merkezi Olmayan Kripto Borsasının yaratılmasının temelini oluşturan teknik bir ilkeydi. Burada, Avrupa Birliği genelinde dijital ve fiat varlıkların merkezi olmayan dolaşımı için tam teşekküllü bir alternatif olacak kurumsal gelişmeleri aşmaya izin verecek fırsatlar ortaya çıkıyor.

Alman finansörlerin tek sorunu, sorunu geriye doğru çözmeleri. Kripto para biriminin devlete girmesine izin vermeye çalışıyorlar, otomatik olarak kriptoyu devletin önünde en düşük konuma yerleştiriyorlar. Bu, Alman meslektaşlarımıza fazladan birkaç yıllık geliştirme ve devasa maliyetlere mal olacak bir hatadır. EuroSwap, durumu tersine çevirmeyi ve bu unsurların her ikisini de aynı seviyede dengeye getirmeyi öneriyor.

EDEX, kriptonun ve devletin güçlü yanlarından yararlanarak bunu her iki taraf için de kesinlikle faydalı olan benzersiz bir dijital ekosistemde birleştirir. EDEX, VISA fiat ağ geçitleri sayesinde DEX’e sabitlenecek olan euro ile eşit düzeyde kripto para birimleri satın alma, satma ve saklama yeteneğine sahip dünyanın ilk merkezi olmayan borsasını yaratıyor. Avrupa Birliği’nde ikamet eden veya banka hesaplarında euro para birimine sahip herhangi bir kişi, birkaç dakika içinde Binance Akıllı Zincir ağında bir kripto para hesabı alabilir, Euro cinsinden bir depozito doldurabilir ve mevcut herhangi bir kripto para birimini değiştirebilir. Aynı şekilde euro para birimi desteği ile herhangi bir banka kartına nakit çekmek de kolay olacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir: 8 Temel Ethereum Tabanlı Coin: ETH Altyapısını Kullanan Coinlerin Listesi

Avrupa için Kripto Tekilliği

AB sakinlerinin en etkili katılımını sağlayacak olan bu metodoloji ve prosedürdür. Teknolojimiz, uygulamada kripto para birimine henüz aşina olmayan kişiler için giriş eşiğini düşürecek ve ayrıca euro cinsinden para yatırma ve çekme sürecini basitleştirecektir. Proje geliştirmenin ikinci aşamasında, en popüler kripto para birimlerinin çoğu için değişim fırsatlarını genişleteceğiz ve ayrıca sahiplerinin stake ve pharming yoluyla ek gelir elde etmelerini sağlayacak EDEX projesinin dahili tokenini geliştireceğiz.

Avrupa Merkezi Olmayan Kripto Borsası projesinin daha da geliştirilmesi, dünyanın herhangi bir yerinde kişisel euro veya kripto hesabınızı kullanarak hizmetler ve mallar için ödeme yapmanızı sağlayan fiziksel bir EDEX VISA kartı çıkarmayı mümkün kılacaktır. Ayrıca, fiziksel bir EDEX kartının yardımıyla, fonlarınızın güvenliği konusunda endişelenmemelisiniz, çünkü VISA ile ortaklaşa olan teknolojimiz, bilgisayar korsanlığı, kimlik avı ve diğer korsan saldırılarına karşı en yüksek korumayı sağlar. Bu, Avrupa Birliği’nin yeni dijital çağa giden yolda en önemli “köprü”dür – kriptonun her Avrupa sakini için açık ve sezgisel olduğu zaman. Kripto değişiminin basitliği ve rahatlığı ile nakit para yatırma ve çekme, akıllı telefonlar için pratik EDEX Uygulaması kullanılarak gerçekleştirilecek.

EDEX’in büyümesinin son ve en iddialı aşaması, Avrupa’daki ilk Merkezi Olmayan Kripto Bankasının piyasaya sürülmesidir. BSC blok zinciri ve mükemmel DeFi akıllı sözleşmeleri sayesinde, gelecekte EDEX projesi, tüm ağ katılımcılarının, merkezileştirilmiş formda önyargılı aracıların katılımı olmadan karlı ve uygun fiyatlı finansal ürünleri kullanmasını sağlayacak benzersiz bir ekonomik ürünü uygulamaya hazırdır. bankalar. Objektif ve şeffaf bir akıllı sözleşmeden ödünç alın ve ayrıca Avrupa’daki finans sektöründe aracıların olmaması, kira artışları ve daha yüksek vergiler nedeniyle mevduatınız için çok daha iyi bir ödül kazanın.

Avrupa Birliği için Blockchain çözümleri

Avrupa, euroyu dijitalleştirmeye yönelik ilk adımları çoktan attı. Avrupa Merkez Bankası, sanal para biriminin yaygınlaştığı dönemde, nüfusun güvenli paraya kolay erişimi olması gerektiğini söyledi. Merkez Bankası’nın tahminlerine göre dijital euronun geliştirilmesi ve dağıtımı yaklaşık iki yıl sürecek. Kuruluş, bu tür parayı madenciliğin çok daha az elektrik tüketeceği için diğer kripto para birimlerini üretmekten çok daha çevre dostu olacağını söyledi. Zamanla, Avrupa kripto entegrasyonunun gelişmesine yardımcı olacak diğer finansal ürünler ortaya çıkacaktır. Ancak Avrupa Decenter Kripto Borsası sonsuza kadar bu listenin başında kalacak ve tüm takipçiler ona eşit olacak.

Avrupa Birliği, 2024 yılına kadar, bu teknolojilerle ilişkili riskleri dikkate alarak, finans sektöründe kripto varlıkların ve dağıtık defter teknolojisinin kullanımına izin veren kapsamlı bir yapı oluşturmalıdır.
Şu anda Avrupa Birliği’ndeki ödemelerin %78’i nakit olarak yapılıyor ve yetkililer dijital ödemeleri daha popüler hale getirmeyi bekliyor. Anında ödeme sistemlerinin 2024 yılı sonuna kadar tanıdık bir hizmet haline gelmesi bekleniyor.

Avrupa Merkez Bankası, kendi kripto para biriminin bir projesini düşünüyor

Avrupa Merkez Bankası, kendi kripto para birimini – “dijital euro“yu çıkarma olasılığını düşünüyor. 2 Ekim’de ECB Başkanı Christine Lagarde, “Vatandaşların para birimi olarak avroya güvenini sağlamak için Avrupa Merkez Bankası’nın dijital çağda çalışmaya hazır olması gerekiyor” dedi.

Tek Avrupa para biriminin dijital bir versiyonunun dolaşıma girmesi, elektronik ödeme araçlarına olan talebin daha iyi karşılanmasına yardımcı olacağı ve bitcoin gibi özel kripto para birimleri ile rekabet edeceği anlamına geliyor. Aynı zamanda, dijital euro geleneksel nakit paraya yalnızca bir ek olacak, onun yerine geçmeyecek.
Dijital euro aynı zamanda Avrupa’nın değişimi kucaklamaya ve Avrupa ekonomisinin dijitalleşmesini desteklemeye hazır olduğunu da sembolize edecektir. Toplamda, dijital bir euro’nun çıkarılabileceği bu yönde dört senaryo göz önünde bulundurulur:

– elektronik ödemeler için artan talep
– nakit talebinde önemli düşüş
– özel dijital para birimlerinin piyasaya sürülmesi
– diğer merkez bankaları tarafından dijital biçimde ulusal para birimlerinin toplu olarak verilmesi.

Dijital Euro‘nun piyasaya sürülmesi, diğer şeylerin yanı sıra, nakit dışı ödemelere büyük geçiş ve nakitten kademeli olarak vazgeçilmesinden kaynaklanmaktadır – bu, tüm dünyanın yakın geleceğidir. Bu aynı zamanda nakit emisyon, bertaraf ve nakliye maliyetlerini de azaltacak, suçtan elde edilen gelirlerin aklanmasıyla mücadele gerekliliklerinin gerektiği gibi gözetilmesiyle kayıt dışı ekonomiyi azaltacaktır.
14 Nisan 2021’de ECB, AB vatandaşlarının dijital euro hakkında yaptığı üç aylık anketin sonuçları hakkında bir rapor yayınladı: AB vatandaşlarının %53’ü nakit ödemeyi tercih ediyor, %34’ü hibrit bir yaklaşımı tercih ediyor ve sadece %13’ü buna hazır. dijital euroyu kullanın. Yani, euro para biriminin başarılı bir şekilde dijitalleştirilmesiyle bile, Avrupa Birliği ve dünya nüfusunun büyük bir kısmı tarafından uzun süre reddedilecektir, çünkü aynı ankete göre, Avrupa vatandaşlarının yarısından fazlası basitçe bunu yapıyor. kripto para biriminin nasıl alınacağını, saklanacağını ve elden çıkarılacağını anlamıyor. Avrupa Merkezi Olmayan Kripto Borsası projesi, Avrupa’da kripto para biriminin popülerleştirilmesinden ve benimsenmesinden sorumludur.

Sizlere https://euroswap.io/ websitesinden orjinaline bağlı kalarak çevirdiğimiz bilgi bankasını sunduk.

Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Kripto Para Haber Sitesi Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Kripto Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere kripto para veya genel yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu