Altcoin HaberleriBitcoin Cash (BCH)Ethereum (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Ethereum’un Buterin’i, ‘BCH bir başarısızlık’ diyor!

Eh, sen yapmadıysan, yapanlardan biri Vitalik Buterin’di. 2022’ye sadece birkaç saat kala, Ethereum kurucusu hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına verdiği desteği ikiye katladı. Bu, geçmişte bir iş kanıtı destekçisi olmasına rağmen.

Bunun dışında Buterin, Bitcoin Cash hakkında bazı güçlü görüşler de paylaştı .

Ethereum gibisi yok

Buterin, PoW konsensüs mekanizmasının destekçisi olmaktan PoS’a nasıl geçtiği hakkında şunları söyledi :

“…2012’de kısaca PoW enerji israfı için özür diledim. Neyse ki, 2013 yılına kadar umut verici bir alternatif olarak hisse kanıtı konusunda heyecanlandım. 2014 yılına kadar satıldım…”

Daha açık fikirli bir yaklaşıma geçişini haklı çıkarmak için Buterin, iş ispatı konsensüsünün çevresel maliyetine ve hisse ispatı modelinin ekonomik verimliliğine olan inancına işaret etti.

Dikkatinizi Çekebilir: Vitalik Buterin, DeFi Sektörünün Büyümesini Durduruyor

Blog savaşlarının anıları

İdeal Bitcoin blok boyutu için verilen savaş, birkaç hard fork’a ve topluluk içinde bir dizi çatışmaya yol açtı. Ancak Buterin, ortaya çıkan Bitcoin Cash [BCH] hakkındaki kararını açıkladı ve karar hoş değildi. Ethereum kurucusu bir zamanlar BCH’nin beklentileri konusunda iyimser olduğunu kabul etmesine rağmen, görüşleri o zamandan beri büyük ölçüde değişti. Şöyle dedi,

“Bugün, BCH’ye çoğunlukla başarısızlık derdim.”

Ve ekledi ,

“Temel çıkarım: Bir isyan etrafında kurulan topluluklar, iyi bir amaçları olsa bile, genellikle uzun vadede zor zamanlar geçirirler, çünkü cesarete yetkinlikten daha çok değer verirler ve tutarlı bir yol yerine direniş etrafında birleşirler.”

Tahmin edilebileceği gibi, bu bazı güçlü tepkilerle sonuçlandı.

Yıllar geçiyor ama görünüşe göre bazı şeyler değişmiyor. Ölçeklenebilirlik, sezonun moda sözcüğüdür ve Buterin, hala kimsenin çevrimiçi işlemler için nominal bir miktardan daha fazlasını ödememesi gerektiğini düşünmediğini kabul eder. O doğruladı ,

“…Her ne kadar “paranın interneti işlem başına 5 sentten daha pahalıya mal olmamalı” yorumumun %100 arkasındayım. 2017’deki hedef buydu ve şu anda hala hedef bu. Tam da bu yüzden ölçeklenebilirlik üzerinde bu kadar çok zaman harcıyoruz…”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu