Altcoin HaberleriAvalanche (AVAX)Cardano (ADA)Ethereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)FinansHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Ethereum’u Kaçırdınız mı? Şimdi Satın Alınacak ve Elde Tutulacak En İyi 2 Kripto Para

Ethereum'u Kaçırdınız mı? Şimdi Satın Alınacak ve Elde Tutulacak En İyi 2 Kripto Para

  • Ethereum blok zinciri, akıllı sözleşmeler olarak bilinen bilgisayar programlarını desteklemek için tasarlanmıştır.
  • Ethereum daha popüler hale geldikçe, işlem hızları yavaşladı ve ücretler önemli ölçüde arttı.
  • Cardano ve Avalanche gibi daha ölçeklenebilir platformlar bir gün Ethereum’un popülaritesini geçebilir.

Ethereum ( CRYPTO :ETH ) , blok zinciri ile çalışan ilk akıllı sözleşme platformuydu ve merkezi kurumsal sunucular yerine eşler arası bir ağ üzerinde çalışan yazılım olan merkezi olmayan uygulamaların (dApps) en büyük ekosistemine dönüştü. Ethereum aynı zamanda platforma 147 milyar dolarlık yatırımla en popüler merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemidir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Ethereum’un fiyatı son üç yılda %2,600’ün üzerine fırladı.

Öyle olsa bile, Ethereum ölçeklenebilirlik sorunlarından muzdarip. Ağ, saniyede en fazla 30 işlem (TPS) gerçekleştirir ve bu işlemlerin kesinliğe ulaşması (yani blok zincirine geri döndürülemez bir şekilde dahil edilmesi) için altı dakika sürer. Platform daha popüler hale geldikçe, ağ tıkanıklığı hızların yavaşlamasına ve ücretlerin artmasına neden oldu. Aslında, işlem ücretleri son altı ayda %720 arttı.

Ethereum 2.0 güncellemesi bu sorunu çözmeyi amaçlıyor, ancak bu faydalar 2023’e kadar görünmeyebilir. Bu arada, diğer projeler zemin kazanıyor. Örneğin, Cardano ( CRYPTO:ADA ) ve Avalanche ( CRYPTO:AVAX ) gibi programlanabilir blok zincirler , kripto meraklıları arasında önemli bir ilgi yarattı ve her ikisi de akıllı uzun vadeli yatırımlar gibi görünüyor. İşte neden.

1. Cardano

Cardano, ADA belirteci tarafından desteklenen bir akıllı sözleşmeler platformudur. Diğer blok zinciri projeleriyle karşılaştırıldığında, Cardano ekibi geliştirme için daha kanıta dayalı bir yaklaşım benimsedi. Yeni özellikler sıklıkla akademik dergilere gönderilir ve blok zincirinin kendisi endüstrinin ilk hakemli fikir birliği protokolüne sahiptir: Ouroboros. Ouroboros, Ethereum tarafından kullanılan iş kanıtı protokolünden daha çevre dostu bir fikir birliği mekanizması olan bir tür hisse kanıtı (PoS) protokolüdür.

Cardano projesi, her biri belirli bir dizi özelliğe odaklanan beş aşamaya bölünmüştür: temel, ademi merkeziyetçilik, akıllı sözleşmeler, ölçeklenebilirlik ve yönetişim. 12 Eylül 2021’de üçüncü aşamanın bir parçası olarak akıllı sözleşmeler platformda hayata geçirildi. Ve 2022’nin sonlarında veya 2023’te başlayacak olan dördüncü aşamada, konsensüs protokolü, ağ yükünü daha verimli bir şekilde bölecek ve hızını mevcut 250 TPS’den teorik bir seviyeye çıkaracak bir ölçeklendirme çözümü olan Ouroboros Hydra’ya yükseltilecek. 1 milyon TPS.

Dikkatinizi Çekebilir: Alphabet’in Google’ı Blockchain Teknolojisini Keşfediyor, Dağıtılmış Bilgi İşlem Bölümünü Oluşturuyor

Cardano’nun gelişiminin yolunda gittiğini varsayarsak, platform önümüzdeki aylarda ve yıllarda süper hızlı bir büyüme görebilir. Akıllı sözleşmeler artık canlıyken, dApp’ler ve DeFi ürünleri blok zincirinde konuşlandırılabilir ve bu da onu tüketiciler için daha kullanışlı hale getirir. Ve Hydra’nın uygulanması, ölçeklenebilirliğini güçlendirerek platformu geliştiriciler arasında daha popüler hale getirmeli. Sonuç olarak, Cardano blok zincirinde daha fazla insan ürün kullandıkça, ADA tokenine olan talep artacak ve fiyatını yükseltecek.

2. Avalanche

Avalanche, AVAX belirteci tarafından desteklenen bir akıllı sözleşmeler platformudur. Blok zinciri, her bir düğümün (bilgisayarın), hepsi anlaşana kadar küçük bir düğüm alt kümesini (diğer her düğüm yerine) tekrar tekrar örnekleyerek işlemleri doğruladığı yeni bir PoS konsensüs mekanizması olan kar protokolleri ile güvence altına alınır.

Sonuç olarak, Avalanche çok hızlıdır. Ağ 4.500 TPS’de saatlendi ve bu rakam zamanla 20.000 TPS’ye ulaşabilir. Daha da etkileyici olan Avalanche, geliştirici ekibine göre, işlemleri bir saniyeden daha kısa sürede sonuçlandırarak onu kesinlik süresine göre ölçülen en hızlı akıllı sözleşmeler platformu haline getiriyor. Ayrıca blok zinciri, Ethereum üzerinde akıllı sözleşmeleri kodlamak için kullanılan programlama dili olan Solidity ile uyumludur. Bu, geliştiricilerin Ethereum dApp’lerini onda bir maliyetle daha iyi performans sunan bir platform olan Avalanche’a kolayca taşıyabilecekleri anlamına gelir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Avalanche, geliştiricilerin ve yatırımcıların dikkatini çekti ve şu anda platforma 11.4 milyar dolarlık yatırımla dördüncü en büyük DeFi ekosistemi olarak yer alıyor. İleriye dönük olarak, Avalanche blok zincirindeki ürünler kripto topluluğu ile çekişmeye devam ettikçe, AVAX tokenine olan talep artmalı ve fiyatı daha yüksek olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Kripto Para Haber Sitesi Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Kripto Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere kripto para veya genel yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu