Altcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Ethereum’da Londra Yükseltmesinden Bu yana 1 Milyar Dolar Değerinde ETH Yakıldı

EIP-1559 olarak da bilinen “Londra” yükseltmesinin Ağustos ayının başlarında başlatılmasından bu yana, bugünün fiyatlarıyla 1 milyar doları aşan yaklaşık 300.000 Ethereum yakıldı.

Ethereum metrik web sitesi Watch the Burn’e göre, 5 Ağustos’tan bu yana toplam 298.000 ETH dolaşımdan çekildi. Kripto para birimi yaklaşık 3.432 dolardan işlem görüyordu , yani 1.022 milyar dolar değerinde token. altı haftadan daha kısa bir sürede yok edildi.

ilgili içerik : İran, Bitcoin Madencilik Yasağını Kaldırıyor

Her dakika yaklaşık 17.000 $ değerinde yaklaşık 5 Ethereum yakılıyor.

Ethereum yanıyor
Ethereum yanıyor

Şu anda, popüler takassız token ( NFT ) pazarı OpenSea, merkezi olmayan platformlar arasında en büyük “ETH brülörü”dür. Ultrasound.Money’e göre, Londra Yükseltmesinin piyasaya sürülmesinden bu yana, 42.100 ETH’nin (145 milyon$) biraz üzerinde yakılmasından sorumluydu.

Aynı zamanda, düzenli Ethereum transferleri şu ana kadar yaklaşık 26.100 ETH’nin (90 milyon$) yok olmasına neden oldu.

ilgili içerik : ETH Arzını Azaltmak için Hatıra NFT’leri Aldı

Merkezi olmayan kripto borsası Uniswap V2 ise 56.5 milyon dolar yaktı. Tether stabilcoin transferlerinde 50,5 milyon dolar, blok zinciri oyun platformu Axie Infinity’de 32 milyon dolar ve Uniswap V3’te 30 milyon dolar daha yakıldı.

Ethereum’un çatalı yanacak

Ethereum’un Londra yükseltmesi , blok zincirinde birkaç iyileştirme getirdi.

Bunlardan biri, madencilere göndermek yerine “temel ücret” olarak adlandırılan işlem ücretlerinin büyük bir kısmını yakmaya izin veren bir mekanizmadır.

Teklife göre , bu, Ethereum enflasyonunu dengelemek için yapılırken, madencilere blok ödülü ve öncelik ücreti (kullanıcıların işlemlerini bir bloğa dahil etmek için harcamaya istekli oldukları maksimum ücret) vermeye devam etti.

EIP-1559, kullanıcıların bir işlemin gerçekte ne kadara mal olduğunu daha iyi tahmin etmelerini sağlayan yeni bir mekanizma da tanıttı. Bazı kullanıcıların umduğu gibi, gaz ücretlerini düşürmeye yardımcı olmasa da, kripto meraklılarının işlemler için fazla ödeme yapmaktan kaçınmasına yardımcı oluyor.

Daha Fazla Ethereum Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Kripto Para haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu